Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Krv môžete darovať jednoduchšie. Objednať sa dá online

Krv môžete darovať jednoduchšie. Objednať sa dá online
Zdroj | Pixabay
Richard Pliešovský
Krv môžete darovať jednoduchšie. Objednať sa dá online
Zdroj | Pixabay
Zdroj | Pixabay

Darovanie krvi je akt, ktorý nám pripomína našu zraniteľnosť. Nejde o žiadnu frázu, keď sa hovorí, že ide o najcennejšiu tekutinu. Krv pomáha zachraňovať ľudí, každý, kto sa rozhodne o jej darovanie si zaslúži rešpekt. Krv je nevyhnutná k životu.

Národná transfúzna služba vynovila svoju webstránku a pripravila aplikácie pre systémy Android a iOS. Vďaka tomu sa môžete objednať aj on-line. O tom, že ide o moderný systém svedčí aj možnosť nechať si zasielať do smartfónu notifikácie.

Na webovej adrese sa môžete zaregistrovať do osobnej zóny. Tam nájdete všetky potrebné informácie o vašich odberoch krvi vrátane zložiek krvi, naplánované darovanie, ale i informácie o cenách za darcovstvo. Nebude chýbať ani elektronický preukaz darcu krvi.

Obsah pokračuje pod reklamou

Na našej webovej stránke budú môcť darcovia krvi využiť možnosť online objednávkového systému, kde sa môžu objednať na darovanie kedykoľvek a odkiaľkoľvek. Taktiež si budú vedieť svoj objednaný termín zmeniť alebo zrušiť,“ povedala pre TASR projektová manažérka NTS SR Martina Frigová.

Samozrejme, darcovia krvi sa môžu stále prihlásiť „po starom“, t. j. telefonicky na konkrétnom odbernom mieste. To je možné do 14-tej hodiny. Oveľa pohodlnejšie je to však cez webstránku. Dokonca sa môžete objednať aj bez toho, aby ste sa registrovali. Stačí kliknúť na tlačidlo Pokračovať bez registrácie. V novom okne si potom vyberiete z ponuky Prvodarca, alebo Darca a pokračujete podľa pokynov na obrazovke.

Stiahnite si aplikáciu NTS SR

Mobilné aplikácie pre najrozšírenejšie systémy Android a iOS ešte viac uľahčia tento úkon. Získate prístup do osobnej zóny, kde si budete môcť podrobne naplánovať termíny odberov a pozrieť všetky potrebné informácie o odberoch a ich histórii.

Pripomíname, že na stránke Národnej transfúznej služby nájdete naozaj veľké množstvo informácií vrátane dotazníka darcu krvi ako aj benefity, ktoré za darovanie krvi získate, resp. na aké máte podľa zákona č. 362/2011 Zz nárok.