Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Kooperatívna hra Spaceteam vás zabaví už aj v slovenskom jazyku

Kooperatívna hra Spaceteam vás zabaví už aj v slovenskom jazyku
Zdroj | Henry Smith Inc.
Stanislav Vinc
Kooperatívna hra Spaceteam vás zabaví už aj v slovenskom jazyku
Zdroj | Henry Smith Inc.
Zdroj | Henry Smith Inc.

Kooperatívna hra Spaceteam pre 2-8 hráčov overí vášho tímového ducha a zároveň vám dá zámienku, aby ste na vašich priateľov a členov rodiny mohli kričať nezmyselné príkazy, ako „Zapni Cykloobvod!“ alebo „Deaktivuj Ambicyklus!“.

Hra Spaceteam je postavená na prepojení smartfónov dvoch až ôsmich hráčov, ktorí vidia počas pomyselného letu vesmírnou loďou na svojej obrazovke určité ovládacie prvky lode. Úlohou každého hráča je zakričať ostatným hráčom aktuálny príkaz na obrazovke a zároveň včas reagovať na príkazy od ostatných hráčov.

https://youtu.be/WrttGW2KlGI

Každý príkaz sa na obrazovke ukáže len na pár sekúnd, pričom sa tieto príkazy na obrazovke každého hráča líšia. Ak na príkaz včas nezareagujete, vaša spoločná vesmírna loď sa začne postupne rozpadať. Po niekoľkých sekundách hrania tak Spaceteam premení akékoľvek pokojné posedenie s kamarátmi alebo rodinou na veľký, ale za to skutočne zábavný chaos.

Každý hráč musí mať k dispozícii vlastné zariadenie, či už ide o smartfón alebo aj tablet s operačným systémom Android alebo iOS. Samotnú hru si tak môžete bezplatne stiahnuť do prakticky akéhokoľvek zariadenia, vďaka čomu sa členom vášho tímu môže stať ktokoľvek.

Smartfóny sa dokážu vzájomne vyhľadať cez Bluetooth alebo Wi-Fi. Spojiť sa však môžete aj cez internet a spolu s použitím hlasového hovoru alebo videohovoru aj cez aplikáciu Brunch.

Hra ponúka aj drobné vylepšenia, od nových lodí, až po lodnú mačku, ktorá vám môže robiť spoločnosť na vesmírnych výpravách. Všetky vylepšenia do hry si môžete zakúpiť za jednorázový poplatok vo výške 5,49 €. Samotná hra Spaceteam, ako aj jej edukačná verzia pre výuku francúzštiny, je však plne bezplatná.

Spaceteam sa od svojho pôvodného vydania v roku 2012 dostáva v našich končinách opätovne do pozornosti vďaka nedávnemu rozšíreniu hry o slovenskú lokalizáciu. Vďaka nej môžete do vášho vesmírneho tímu povolať kohokoľvek z vášho okolia, komu podobný štýl uletenej zábavy sedí.

Pozrite si

Mafia II Definitive Edition – akcia s lepšou grafikou po 10 rokoch

Ak sa vám navyše doma náhodou povaľuje aj VR headset pre PC alebo PlayStation VR, skúsiť môžete aj verziu Spaceteam VR, ktorú môžete s mobilnou verziou tejto hry ľahko prepojiť.

Stiahnuť aplikáciu