Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Konkurenčná automobilka rozobrala Teslu Model Y, zostala v šoku

Konkurenčná automobilka rozobrala Teslu Model Y, zostala v šoku
Zdroj | Tesla
Igor Neštrák
Konkurenčná automobilka rozobrala Teslu Model Y, zostala v šoku
Zdroj | Tesla
Zdroj | Tesla

Toyota vykonala na elektromobile Tesla Model Y reverzné inžinierstvo, ktoré spočíva v kompletnom rozobratí celého elektromobilu. Výsledok vedúcich predstaviteľov Toyoty natoľko šokoval, že priznali, že Tesla Model Y je umelecké dielo.

V rámci úsilia Toyoty investovať do batériových elektrických vozidiel sa rozhodli rozobrať najpopulárnejšie elektrické SUV na svete Tesla Model Y. Inžinieri z Toyoty boli obzvlášť ohromený jednoduchosťou architektúry vozidla a pohonnou jednotkou Tesly Model Y. Napriek tomu, že Toyota vyrába autá už takmer storočie a je svetovým lídrom, s prechodom na elektrické vozidlá zaváhala.

V Japonsku sa snažia poučiť, preto plánujú vybudovať novú platformu elektromobilov, ktorá bude uvádzať na trh nové batériové elektromobily od roku 2026. Už niekoľko rokov platí, že automobilky, ktoré chcú byť v budúcnosti úspešné by si mali brať príklad od Tesly.

Obsah pokračuje pod reklamou

Tesla ukázala svetu nepopierateľný plán pre úspešnú výrobu a predaj batériových elektromobilov aj napriek tomu, že niekoľko krát čelila bankrotu. Nemá zmysel nepoučiť sa z toho a nevyužiť skúsenosti, ktoré Tesla počas svojej krátkej histórie získala.

Toyota v minulosti vlastnila veľký podiel v automobilke Tesla a spolupracovala na programe batériových elektromobilov. Japonská automobilka sa tam mohla toľko naučiť a je smutné, že spolupráca bola ukončená bez reálnych výsledkov.

Po rokoch odmietania Toyota pochopila, že budúcnosť patrí elektrickej energii formou batériových elektrických vozidiel. Náskok Tesly v prípade elektromobilov je značný a je otázne, či vôbec a v akom rozsahu sa japonskému gigantovi podarí americký start-up dobehnúť.

Zdroj