Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Konečne skladací smartfón bez ohybu? Samsung použije novú technológiu pántu

Konečne skladací smartfón bez ohybu? Samsung použije novú technológiu pántu
Michal Sobek
Konečne skladací smartfón bez ohybu? Samsung použije novú technológiu pántu

Jednou z najväčších nevýhod skladacích zariadení je neustále viditeľný ohyb v mieste, kde dochádza ku skladaniu. Tento problém ale už čoskoro vyrieši samotný Samsung, ktorý by v novej generácii mohol použiť iný typ pántu.

Reč je o skladacom smartfóne Samsung Galaxy Z Fold5, ktorý už je zrejme vo vývoji a spoznáme ho už tento rok. Práve v tomto modeli by mohol výrobca priniesť nový mechanizmus pántu, kde by bol displej zahnutý do tvaru kvapky.

Súčasná generácia má displej zložený v oveľa ostrejšom uhle, preto je tam slávne-neslávny ohyb a aj preto nie je možné obe polovice k sebe zložiť úplne na plocho, teda stále je tam minimálna medzera.

Obsah pokračuje pod reklamou
Zdroj | Samsung

Nový pántový mechanizmus spôsobí, že skladací displej vytvorí kvapôčkový tvar vo vnútri tela pántu, čím sa zabráni ohybu medzi dvoma stranami panelu. Obe strany potom k sebe doľahnú úplne, a to bez medzery.

Práve konkurencia v podobe Motorola Moto Razr a Oppo Find N2 využíva práve tento nový mechanizmus a aj na reálnych fotografiách a videách je viditeľné, že samotný ohyb je takmer neviditeľný a obe polovice zariadenia k sebe dokonale priľnú.

Samsung má toto riešenie patentované už od roku 2016, ale keďže na globálnom trhu nemá poriadnu konkurenciu, tak s vývojom sa nemusí nikde ponáhľať a každý rok pridá jednu-dve novinky. Preto dúfame, že na globálne trhy sa odhodlajú aj čínske spoločnosti, ktoré by rozhýbali aj samotný Samsung.

Pozrite si

Nubia chce ovládnuť AnTuTu. Model REDMAGIC 8 Pro má na to všetky predpoklady

Dokonca sa špekuluje o tom, že by skladací smartfón Samsung Galaxy Z Fold5 mal priniesť aj šachtu pre stylus S Pen a ten by tak nemusel byť v nevkusnom a nepraktickom externom puzdre. Podobné zvesti sa objavovali aj pred predstavením predošlej generácie, takže uvidíme, či sa takéhoto riešenia skutočne dočkáme.

Zdroj