Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Konečne niečo, čo ochráni motorkárov!

Konečne niečo, čo ochráni motorkárov!
Zdroj | Mo'Cycle
Richard Pliešovský
Konečne niečo, čo ochráni motorkárov!
Zdroj | Mo'Cycle
Zdroj | Mo'Cycle

Kto zažil čaro jazdy na motocykli, ťažko sa mu argumentuje pohodlím a lepším komfortom v kovovo-plastovej škatuli s názvom automobil. Samozrejme, aj tu sa dá nájsť drobná chybička – vyššie nebezpečenstvo poranenia a úrazu pri nehode.

Šťastím v nešťastí sa môže stať novinka, ktoré má veľký potenciál. Ide o patentované nohavice, v ktorých je zabudovaný airbag. Sú s jazdcom za každého počasia, na všetkých cestách pripravené zabrániť poraneniu. Ako to vlastne funguje?

Airbagové rifle už ponúkajú dve spoločnosti, francúzska CX Air Dynamics a švédska Mo’Cycle. Prvou na scéne bola CX Air Dynamics so svojimi CX Easyriders. Je to vodoodolná sada textilných vrchných nohavíc Cordura navrhnutých pre cestujúcich. Ľahko sa obliekajú a sú dostatočne malé na to, aby sa zmestili do prilby, keď sa vyzlečú. Majú flexibilný, náraz absorbujúci pancier Poron XRD na kolenách a bokoch. Airbagy siahajú od bokov až po spodnú časť holene, s medzerou v strede, aby sa dalo ohýňať kolenami.

Obsah pokračuje pod reklamou

Cena CX Easyriders je 599 eur. Ak si pozriete video nižšie, tak určite uznáte, že to nie sú vyhodené peniaze. Motocyklista do Peugeotu naráža v rýchlosti 65 km/h.

Ďalším „modelom“ pre motocyklistov sú Airbag Jeans od Mo’Cycle. Sú síce viac štýlovejšie ako bezpečnejšie, ale stále poskytujú viac bezpečnosti než bežné motorkárske vybavenie. Na prvý pohľad vyzerajú ako klasické rifle s veľkými vreckami na každej strane.

Zdroj | Mo’Cycle

Vo vnútri Airbag Jeans je systém airbagov, ten sa pri praní odopína na zips. Airbagy tu siahajú len po kolená, ale pod nimi sa nachádzajú vrecká so schválenými chráničmi kolien (CE). Mo’Cycle ešte nie sú v bežnom predaji, k dispozícii budú onedlho prostredníctvom crowdfundingovej kampane. pričom dátumy doručenia sú zatiaľ TBC. Úvodná cena je určená na 445 dolárov.

Onedlho začína jar a ďalšia sezóna pre motocyklistov. Určite stojí za zváženie, či neinvestovať pár stoviek do ochrany zdravia. Aj tu platí, že nie je nič lepšie, ako byť pripravený.