Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Konečne je tu kamera, ktorá dokáže streamovať virtuálnu realitu

Konečne je tu kamera, ktorá dokáže streamovať virtuálnu realitu
Zdroj | Orah
Marek Šimunek
Konečne je tu kamera, ktorá dokáže streamovať virtuálnu realitu
Zdroj | Orah
Zdroj | Orah

Virtuálna realita je jasným hitom, s ktorým sa budeme stretávať stále častejšie. Jej využitie je rôzne a jednou z možností je aj streamovanie videa vo virtuálnej realite v reálnom čase.

Práve v tejto oblasti sa chce uplatniť nová kamera Orah 4i. V tomto prípade sa totiž jedná o prvú kameru, ktorá je schopná streamovať 360-stupňové video v Ultra HD rozlíšení v reálnom čase. Na sledovanie takéhoto videa môžete použiť akýkoľvek VR headset.

https://youtu.be/b-iI58lJ1fU

Veľkou výhodou riešenia, ktoré Orah 4i prináša je okrem možnosti streamovania virtuálnej reality v reálnom čase aj to, že celý systém je natoľko kompaktný, že si ho hravo môžete zobrať zo sebou. Samotná kamera má veľkosť baseballovej loptičky. Navyše ju viete umiestniť na akýkoľvek štandardný statív.

Okrem kamery samotnej budete ešte potrebovať prenosný počítač, označovaný ako stithing box. Ten je veľkosti škatule od topánok a obsahuje hardvér a softvér potrebný pre spojenie videa z kamery a jeho streamovanie.

Pozrite si

Virtuálna realita – boom či bublina?

Súčasťou počítača je integrovaný disk s kapacitou 120 GB, ako aj štvorica USB 3.0 portov, dva USB 2.0 porty, Bluetooth, Wi-Fi a samozrejme aj Ethernet pripojenie. Samotná kamera má pritom štvoricu snímačov. Dva smerujú dole a dva hore. Spoločne sú schopné zaznamenávať video v rozlíšení 4 096 x 2 048 px.

Zdroj | Orah

Od tejto stredy si budete môcť novú kameru Orah 4i predobjednať, pričom jej cena bude 1 795 USD. K prvým majiteľom by sa kamera mala dostať už v priebehu tohto leta. Táto cena však bude platná iba do 30. apríla. Následne sa bude postupne zvyšovať až na 3 595 USD, čo je koncová cena kamery Orah 4i.

Zdroj