Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

10 najlepšie zarábajúcich YouTuberov

10 najlepšie zarábajúcich YouTuberov
Zdroj | Forbes - screenshot videa
Terézia Miková
10 najlepšie zarábajúcich YouTuberov
Zdroj | Forbes - screenshot videa
Zdroj | Forbes - screenshot videa

Forbes nedávno uverejnil rebríček hviezd, ktoré vystupujú v rámci vlastných kanálov na YouTube. Do rebríčka sa dostali tzv. Vlogeri, ktorí zarobili najmenej 2,5 milióna dolárov. Rebríček bol uzavretý 1. júna 2015. Ak chcete, môžete sa v budúcoročnom rebríčku ocitnúť aj vy.

1.

Prvým v rebríčku je muž so pseudonymom PewDiePie. Švédska YouTube hviezda s vlastným menom Felix Kjellberg, si zarába hraním videohier a ich komentovaním viac okolo 12 miliónov dolárov.

2.

V poradí sa na druhom mieste umiestnila komická dvojica Smosh. Tvoria ju Ian Hecox a Anthony Padilla, najlepší kamaráti od detstva. Pochádzajú zo Sacramento v Kalifornii. Prevádzkujú 5 YouTube kanálov vrátane Smosh komédií v španielčine – EISmosh. Dokonca sú aj producentmi komédie Smosh: The Movie, ktoré svetlo sveta uzrelo v júli tohto roku. A koľko zarábajú? Okolo 8,5 milióna ročne. Okrem videí sú autormi aj krátkych animovaných príbehov.

Pozrite si

YouTube spúšťa službu Newswire s aktuálnymi novinkami z celého sveta

3.

Fine Brothers je taktiež dvojica, ktorých ročný zárobok bol v poslednom období okolo 8,5 milióna dolárov ročne. Fine Brothers sú bratia Benny a Rafi Fine. Sú aj autormi série videí React, v ktorých sa môžete dozvedieť reakcie rôznych ľudí na rôzne témy.

4.

Lindsey Stirling je známou huslistkou a tanečnicou. Stirling začala uverejňovať svoje videá v roku 2007, potom čo ju oficiálny producenti odmietli. Lindsey Stirling zarába okolo 6 miliónov dolárov ročne.

Pozrite si

Otravujú vás reklamy na YouTube? Chystá sa ich zrušenie!

5.

Rhett Mc Laughlin a Charles Lincoln Neal III. sú ďalšou komickou dvojicou. Páni sú známi napr. kvôli Good Mythical Morning. Svoj YouTube kanál rozbehli až vo vyššom veku, 37 a 38 rokov. Nikdy však nie je neskoro. Rhett a Charles zarábajú na svojom kanále okolo 4,5 milióna ročne.

6.

KSI najskôr pôsobil na YouTube kanály ako komentátor videohier, podobne ako PewDiePie. Neskôr jeho popularitu využil na štart hudobnej kariéry. So singlom „Lamborghini“ sa umiestnil dokonca v roku 2014 na 30. mieste v britskom hudobnom rebríčku.

Pozrite si

ZNAČKY | Google – história a súčasnosť najúspešnejšieho vyhľadávača

7.

Ďalšou v poradí je Michelle Phan. Na YouTube začala s uverejňovaním návodov pre dievčatá, ako sa namaľovať podobne ako ich obľúbené celebrity, napr. Lady Gaga alebo Angelina Jolie. Má vlastnú radu kozmetických prípravkov. V rámci YouTube zarába okolo 3 milióny dolárov.

8.

Aj Lily Singh začala svoju kariéru na YouTube. Jej YouTube pseudonym je Superwoman. Je komičkou. Pôvodne je Indka, jej rodičia imigrovali z Indie do Ameriky. Je taktiež aj speváčkou. Tento rok absolvovala svetové turné v 27 mestách po celom svete. Jej ročný príjem pochádzajúci z YouTube je okolo 2,5 milióna.

9.

Roman Atwood je populárnym provokatérom bežných ľudí, ale aj zabávačom. Niektoré jeho videá sú zábavné, mnohé z nich sú však zbytočne provokatívne a agresívne. Taktiež zarába okolo 2,5 milióna ročne.

10.

Rosanna Pansino je poslednou v rebríčku. Je však populárna svojimi pekárskymi návodmi, ktoré sa sama naučila. Tento rok publikovala aj svoju kuchársku knihu The Nerdy Nummies Cookbook. Zarába podobne ako Roman Atwood, okolo 2,5 milióna ročne.

Zdroj