Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Klub Dignitas spúšťa kampaň pre ženské hráčky eŠportov

Klub Dignitas spúšťa kampaň pre ženské hráčky eŠportov
Zdroj | Dignitas
Michal Spiegel
Klub Dignitas spúšťa kampaň pre ženské hráčky eŠportov
Zdroj | Dignitas
Zdroj | Dignitas

eŠportová organizácia Dignitas spúšťa iniciatívu pre podporu žien v herných turnajoch a eŠportoch. Iniciatíva sa má postarať o podporu vzdelávania pre ženy hráčky videohier.

Žien vo videohernom priemysle je menej ako mužov. Ako povedala v rozhovore Mária Zborovská, concept art dizajnérka, ktorá pracovala na videohre The Last of Us: Part II, počet žien v hernom priemysle odráža aj to, kto hry primárne hráva. Žien hráčok je stále menej ako mužov, čo je určite škoda, no vo svete vznikajú ženské herné tímy, ktoré súťažia na videoherných turnajoch.

Zdroj | Dignitas
Pozrite si

Mária Zborovská – z korporátu do concept art štúdia The Last of Us Part II

Podľa štúdie Momentum Worldwide, o ktorej informoval portál Venture Beat, 29 % fanúšikov eŠportov sú ženy, čo je menej ako tretina.

Príkladom je aj iniciatíva _FE, ktorá vznikla s podporou klubu Dignitias, ktorý vlastní jeden z basketbalových tímov NBA.

Organizácia sa okrem vzdelávania bude starať o podporu kontaktov a zdrojov pre ženské hráčky, či už ide o začiatočníčky alebo pokročilé hráčky. Samotný tím Dignitas založil ženský herný klub ešte v roku 2003, v rámci ktorého ženy neskôr hrávali na turnajoch Counter-Strike: Global Offensive či najnovšie Valorant.

Cieľom je, aby sa zo ženských hráčok stali videoherné hviezdy a aby na tento cieľ dostali patričnú finančnú podporu. Súčasťou má byť aj mediálna podpora pre tieto hráčky.

Zdroj | Dignitas
Pozrite si

Logitech G predstavilo novú farebnú kolekciu príslušenstva pre hráčov

Sociálna komunita klubu _FE má byť zabezpečená cez sieť Discord. Hlavou tejto iniciatívy je profesionálna hráčka Heather „sapphiRe“ Garozzo, ktorá má 20-ročné skúsenosti s eŠportami, marketingom a hľadaním talentov.

Samotný tím Dignitas spolupracuje s veľkými spoločnosťami ako je napríklad Verizon, HyperX či ExpressVPN. Prvý _FE turnaj bude vysielaný naživo a to 30. septembra počas digitálnej diskusie. Pokiaľ máte záujem ho sledovať, stačí zájsť a zaregistrovať sa do klubu cez stránku Discord.

Zdroj