Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Klipsch Reference RW-1 Wireless Speaker - cenovo dostupný multiroom reprák

Klipsch Reference RW-1 Wireless Speaker - cenovo dostupný multiroom reprák
Zdroj | Klipsch
Juraj Procházka
Klipsch Reference RW-1 Wireless Speaker - cenovo dostupný multiroom reprák
Zdroj | Klipsch
Zdroj | Klipsch
92 %
Klipsch už pred troma rokmi pri uvedení prehrávačov série Music Center ukázal, že sa hudbe z mobilu a z internetu nebráni. Dnes nájdeme v portfóliu značky aj sofistikované systémy.

Výhody

  • elegantné spracovanie
  • hudobný prejav
  • prijateľná cena

Nevýhody

  • chýba Bluetooth ako záloha
  • neprenosný systém

Príjemným prekvapením bol v tomto smere streamovací reproduktor The Three, ktorý je súčasťou rodiny multiroomového audiosystému Klipsch Stream Wireless Multiroom Audio.

Pozrite si

Klipsch R-15PM – malé, ale výkonné monitory s bohatou konektivitou

Patrí tam aj bezdrôtový reproduktor RW-1, soundbary s bezdrôtovým subwooferom RSB-8 a RSB-14, rozhranie GATE na pripojenie klasických prehrávačov do bezdrôtového systému a výkonový zosilňovač POWERGATE.

Zdroj | Klipsch

Dvojpásmový systém RW-1 s bi-amp zosilnením dokáže hrať s kontinuálnym výkonom 30 W a špičkovo až 60 W. Reproduktory sa dajú navyše spárovať do dvojice pre vytvorenie stereozostavy, čím sa celkový výkon pochopiteľne zdvojnásobí.

Hoci 22,9 cm vysoký a 12,7 cm široký RW-1 má hmotnosť len 1,77 kg, nie je určený na prenosné používanie. Elegantná skrinka s hornou plochou z čierneho plastu je po obvode potiahnutá šedo-čiernou syntetickou tkaninou a v spodnej časti má dizajnové medené prvky typické pre celý rad nových produktov Klipsch.

Zdroj | Klipsch

Pod perfektne spracovaným povrchom sa skrýva výkonná zvuková technológia poháňaná zosilňovačom triedy D. Silný zvuk v malom priestore (výstup 100 dB) je možné dosiahnuť vďaka špeciálnym meničom – 3,5″ woofer s konštrukciou Cerametallic dodáva čisté vokály a dynamické basy, vysoké tóny obstaráva hliníkový horn tweeter s ¾“ membránou a s 90° x 60° Tractrix horn konštrukciou.

Zdroj | Klipsch

Stredobasový menič má výkon 26,5 W a výškový reproduktor pridáva 3,5 W v hornom pásme frekvencií. Frekvenčná charakteristika siahajúca od 50 Hz do 20 kHz plne uspokojí. RW-1 má podobne, ako ďalšie produkty rodiny Klipsch Stream, prekvapivo dobrý zvuk.

Pozrite si

Klipsch Horn AK5 – mohutný rozmermi aj zvukom

Dnes síce väčšina streamovacích reproduktorov disponuje Bluetooth konektivitou, no Klipsch RW-1 toto pripojenie nepodporuje. Pre bezdrôtový prenos je nutné Wi-Fi pre DTS Play-Fi. K internetu sa však dá pripojiť aj cez Ethernet a k dispozícii je aj analógový vstup s 3,5 mm jackom.

Zdroj | Klipsch

Niekoho možno absencia Bluetooth zamrzí, ale ide o detail. Dnešné smartfóny a tablety sú vybavené Wi-Fi a Bluetooth má vďaka nízkej dátovej kapacite obmedzené možnosti pri streamovaní bezstratových hudobných súborov. Internetové pripojenie – bezdrôtové, alebo po kábli – navyše prináša obrovské možnosti streamovacích služieb ako Spotify, TIDAL a ďalších.

Na vrchnom paneli sa nachádza minimum ovládacích prvkov – hlasitosť, mute a vypnutie/zapnutie režimu stand-by, nie je to však problém. S aplikáciou Klipsch Stream (pre iOS, aj Android) môžete reproduktor RW-1 pohodlne ovládať z mobilu, alebo z tabletu.

Zdroj | Klipsch

Ak potrebujete expandovať, môžete s multiroom konfiguráciou ozvučiť aj viac miestností. Ani nákup viacerých reproduktorov Klipsch RW-1 zrejme nezruinuje váš rozpočet, pretože sa predáva za príjemných 290 €.

Klipsch RW-1 je cenovo dostupný multiroom reproduktor s výborným zvukom, elegantným spracovaním a Wi-Fi modulom pre streamovanie bezstratovej hudby. Od našej redakcie získal ocenenie DOBRÁ CENA.