Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Klipsch R-15PM - malé, ale výkonné monitory s bohatou konektivitou

Klipsch R-15PM - malé, ale výkonné monitory s bohatou konektivitou
Zdroj | Klipsch
Juraj Procházka
Klipsch R-15PM - malé, ale výkonné monitory s bohatou konektivitou
Zdroj | Klipsch
Zdroj | Klipsch
95 %
Medzi horúce novinky výrobcu legendárnych reproduktorov patria prvé aktívne monitory radu Reference Series R-15PM. Reproduktory majú integrovaný zosilňovač a obsahujú viacero špecialít, napríklad gramofónový predzosilňovač.

Výhody

  • výborný zvuk
  • prijateľná cena
  • bohatá konektivita

Nevýhody

  • chýbajú ochranné mriežky
  • dizajn nemusí sadnúť každému
Zdroj | Klipsch

Výkon 50 W na kanál výborne ozvučí akúkoľvek obytnú miestnosť. Oproti bežným monitorom pre posluch hudby z počítača disponujú R-15PM pestrou konektivitou.

Ovládacie prvky a konektory sú umiestnené na zadnej strane pravého reproduktora napájajúceho aj ľavý box. Repro kábel je súčasťou dodávky, rovnako aj kábel pre USB audio, RCA audio kábel a šnúra sieťového napájania.

Zdroj | Klipsch

V prednej časti reproduktora je LED indikátor, ktorý dokáže signalizovať všetky prevádzkové stavy. Signalizáciu však môžete diaľkovým ovládačom vypnúť.

Bohatá konektivita

Pre pripojenie gramofónu či iného analógového zdroja  je k dispozícii pár RCA vstupov. Voľbu zabezpečí mechanický prepínač Phono / Line. Na analógové pripojenie slúži aj 3,5 mm jack AUX.

Pre PC a iné digitálne zdroje je k dispozícii vstup USB, alebo digitálny optický vstup. Smartfóny a iné zariadenia však môžete spárovať cez Bluetooth a pomocou diaľkového ovládača pohodlne listovať v playlistoch.

K monitorom môžete pripojiť až 5 zdrojov signálu súčasne a podľa potreby prepínať USB, optický, gramofón, AUX, alebo Bluetooth vstup.

Zdroj | Klipsch

Voľbe zodpovedá vždy iná farba indikačnej LED: biela pre USB audio, červená pre optický vstup, purpurová pre gramofón, zelená pre AUX a modrá pre Bluetooth. Vstupy je možné voliť aj stláčaním regulátora hlasitosti na zadnom paneli, pričom sa prepínajú cyklicky.

Bez problémov tak môžete súčasne pripojiť počítač, TV, gramofón, aj smartfón. Prehrávač v smartfóne môžete navyše ovládať pomocou diaľkového ovládača.

Zdroj | Klipsch

Zvuk Reference Series

Hoci sú aktívne monitory skôr úsporným integrovaným riešením pre počúvanie hudby z počítača, TV, alebo prenosných zariadení, uspokoja aj náročného poslucháča.

Majú totiž rovnaký zvukový prejav, ako iné modely Reference Series. Reproduktory sú dvojpásmové, no s frekvenčnou odozvou  62 Hz až 24 kHz (pre zmenu +/- 3dB) slušne pokrývajú celé zvukové spektrum.

Výrobca použil osvedčenú technológiu Hybrid Tractrix Horn s 1″ titánovým výškovým meničom a medené, magneticky tienené stredo-basové reproduktory IMG s priemerom 5,25″.

Nízke tóny podporuje kruhový basreflexový otvor v hornej časti zadnej steny. Podľa technických parametrov nemajú hlboké tóny veľký dôraz, reproduktory však dobre zvládajú aj výrazné rockové pasáže.

Zdroj | Klipsch

Album Wish You Were Here od Pink Floyd rozhodne znel dostatočne razantne, so zreteľom na detaily výšok aj sýte basy. Pre milovníkov nekompromisných  basových úderov však Klipsch pripravil na zadnej strane pravého reproduktora aj RCA výstup pre subwoofer.

Skrinky z preglejky s matnou čiernou povrchovou úpravou z brúseného polyméru sú dostatočne masívne, aby odolali nežiaducim vibráciám.

Rozmery reproduktorov sú 31,8 x 20,6 x 17,8 cm (jeden box), takže sa dajú pohodlne umiestniť kdekoľvek. Hmotnosť jedného boxu je 4,67 kg.

Bez krycích mriežok možno vyzerajú membrány meničov zraniteľne, ale to je daň za jednotný dizajn Reference Series.

Zdroj | Klipsch

Aktívne monitory R-15PM sú integrovaným riešením s výborným zvukom za veľmi atraktívnu cenu. Novinku môžete získať na predajných miestach BIS audio, alebo u autorizovaných predajcov Klipsch za 420 EUR s DPH za pár.