Kitchen Stories – každý môže variť a aj sa niečo nové naučiť

ZDROJ | Kitchen Stories

Aplikácia Kitchen Stories zakladá na motte „anyone can cook“ a tým sa aj riadi. Obsahuje množstvo video receptov, ale aj veľa užitočných návodov pre každodennú prácu v kuchyni.

https://www.youtube.com/watch?v=IgAW5–7yvs

Po spustení aplikácie môžeme hneď začať listovať v databáze receptov bez nutnosti registrácie. Mnohé recepty sú tvorené šéfkuchármi, no aj bežní používatelia môžu pridať svoj obľúbený výtvor. Vyberať je možné z rôznych kategórií. Od predjedla až po večeru.

Alergici na rôzne druhý surovín ocenia delenie podľa ingrediencií, taktiež nechýba možnosť výberu tematických receptov. Ponuku tvorí mnoho nápadov na vianočné pečenie, niečo pre vegetariánov, rýchle dezerty a rôzne ďalšie recepty.

Kitchen Stories 11 Kitchen Stories 12

Každý registrovaný „kuchár“ môže postupne tvoriť vlastnú kuchársku knihu zo všetkých dostupných receptov. Každý recept obsahuje akési hodnotenie, skladá sa z počtu „likeov“ a tiež počtu pridaní do „kuchárskej knihy“.  Po zvolení receptu nám aplikácia ukáže potrebné informácie na jeho prípravu.

Presné množstvo danej ingrediencie, taktiež môžeme meniť počet porcií. Aplikácia má integrovaný nákupný košík čo poskytuje jednoduchý prehľad potrebných surovín pri nakupovaní.

Kitchen Stories 13  Kitchen Stories 14

Náročnosť prípravy, tabuľku nutričných hodnôt ale aj čas prípravy nájdeme v hornej časti receptu aj s krátkym popisom autora/ky. Listovaním môžeme natrafiť aj na tip autora/ky, ktoré víno bude vhodné k podávaniu.

Následne po nakúpení surovín a prípadne aj dobrého vína sa môžeme pustiť do varenia či pečenia. Buď pomocou obrázkového návodu alebo video návodu. Každý krok je zodpovedne opísaný a motto „anyone can cook“ sa stáva pravdivejšie.

Kitchen Stories 15  Kitchen Stories 16

Kitchen Stories nie je iba o receptoch ale aj o užitočných návodoch a tipoch. V sekcii „How to“ sa môžeme učiť novým spôsobom krájania, varenia a pečenia. Každý môže nájsť niečo nové a užitočné. Sekcia „Community“ obsahuje výtvory používateľov a informácie o našom profile.

Kitchen Stories 17  Kitchen Stories 18

„Shopping list“ ako bolo aj vyššie spomínané zobrazuje potrebné ingrediencie k danému receptu. Nakoniec môžeme zablúdiť do sekcie „Essentials“ tzv. základy, kde nájdeme užitočné informácie k každodennej práci v kuchyni.

ZDROJ | Kitchen Stories

Kitchen Stories83%

Veľkosť:
22,00 MB
Platforma:
Android, iOS
Cena:
0,00 €

Kitchen Stories je komplexná aplikácia pre pokročilých kuchárov, ale aj pre začiatočníkov, ktorí sa môžu naučiť základné postupy priamo v aplikácií. Ovládanie je intuitívne, dizajn jednoduchý a beh stabilný. Jedinou nevýhodou by mohla byť lokalizácia. Češtinu či slovenčinu tu nehľadajte.

Komentáre k článku