Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

KIA odhalila svoje najväčšie elektrické SUV, EV9 prekvapí aj otočnými sedadlami!

KIA odhalila svoje najväčšie elektrické SUV, EV9 prekvapí aj otočnými sedadlami!
Zdroj | Kia
Igor Neštrák
KIA odhalila svoje najväčšie elektrické SUV, EV9 prekvapí aj otočnými sedadlami!
Zdroj | Kia
Zdroj | Kia

Kórejská spoločnosť Kia Corporation svetu ukázala dizajn exteriéru a interiéru modelu Kia EV9, svojho elektrického vlajkového SUV, ktoré v sebe skrýva odvážny štýl. Tento model predstavuje kľúčový krok vpred na ceste spoločnosti stať sa poskytovateľom trvalo udržateľných riešení mobility.

Hlavnou témou modelu EV9 je filozofia dizajnu „Opposites United“ , ktorá využíva kreatívne napätie generované odlišnými hodnotami prírody a modernosti na vytvorenie harmonického celku. Kia EV9 aplikuje kombináciu elegantných, sochárskych tvarov s cieľom vytvoriť nápadne súčasné, no elegantne pokojné SUV.

Dizajnéri využili kombináciu prvkov z prírodného a materiálneho sveta, ktoré zohrali kľúčovú úlohu pri formovaní vonkajšieho dizajnu EV9. Prednej časti dominujú jednoduché jasné línie, ktoré vyžarujú sebaistotu, jasnosť a pokoj. 

Obsah pokračuje pod reklamou

Výrazné vertikálne svetlomety dodávajú modelu EV9 vizionársky a futuristický vzhľad a dojem. Inovatívne LED svetlá pre denné svietenie vytvárajú nový zážitok z osvetlenia a poskytujú sofistikovaný animovaný vzor osvetlenia, ktorý bude Kia označovať ako Digital Tiger Face.

Bočný profil EV9 spája silnú a nespornú identitu SUV s výnimočnou aerodynamickou účinnosťou. Vysoko výrazné geometrické oblúky kolies spájajú bočnicu karosérie, čím sa zjednocujú prvky bočného dizajnu do súdržnej štruktúry, ktorá predstavuje odhodlaný vzhľad. 

Aerodynamike napomáhajú zapustené kľučky dverí a skosená zadná línia strechy, čím poskytujú pocit hladkého a efektívneho pohybu. Čisté línie zadných dverí, ktoré sú v zadnej časti vozidla elegantne doplnené tenkými zadnými svetlami reflektujú silný a sebavedomý postoj EV9.

Kia EV9, bude ponúkaná v šesť , ale aj v sedemmiestnej verzii, čím zachytila spätnú väzbu od rodín, ktorou zabezpečí, že EV9 poskytne rovnaký priestor, pohodlie a zážitok pre všetkých cestujúcich bez toho, aby sa všetka pozornosť sústredila na vodiča. Sedadlá v prvom a v druhom rade sedadiel sa môžu sklopiť. 

Sedadlá v druhom rade sa dajú bez námahy otočiť o 180 stupňov, takže cestujúci môžu komunikovať s tými, ktorí sedia v treťom rade. Tretí rad ponúka aj držiaky nápojov a nabíjacie body pre mobilné zariadenia.

Panoramatická palubná doska siaha od volantu až po stred vozidla. Palubnej doske dominujú dve 12,3 palcové dotykové obrazovky, ktoré ponúkajú jednoduché ovládanie funkcií vozidla a zabezpečujú, že fyzické tlačidlá sú obmedzené na minimum.

Stredová konzola je vybavená bohatými úložnými možnosťami vrátane priestrannej priehradky umiestnenej na jej základni. Dvere stredovej konzoly sú ďalej navrhnuté tak, aby prispeli k celkovému zdokonaleniu vnútorného priestoru.

Displej určený pre ovládanie audia, navigácie a telematiky vytvára bohatý a pohlcujúci zážitok. Pod touto obrazovkou je rad skrytých dotykových tlačidiel, ktoré slúžia na ovládanie kúrenia, ventilácie a klimatizácie.

Kia EV9 absolvuje digitálnu svetovú premiéru koncom marca. Počas tohto podujatia Kia zverejní všetky technické informácie a prípadné ceny pre jednotlivé svetové trhy.

Zdroj