Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Kedy uvidíme prvý skladací iPhone? Možno už čoskoro

Kedy uvidíme prvý skladací iPhone? Možno už čoskoro
Zdroj | MacRumors
Michal Sobek
Kedy uvidíme prvý skladací iPhone? Možno už čoskoro
Zdroj | MacRumors
Zdroj | MacRumors

Skladacie smartfóny sú v tejto dobe fenoménom. Kedysi klasické „véčka“ vďaka ohybným displejom opäť s dávkou moderných technológii ožívajú . Do tohto segmentu sa pustili firmy ako Samsung alebo Motorola. Kedy uvidíme podobný model aj od amerického giganta Apple?

Pozrite si

Motorola razr 5G – takto vyzerá pokrok!

Konkurencia nespí

Samsung prednedávnom na veľkej augustovej konferencii odhalil novú generáciu ohybných smartfónov. Samsung Galaxy Z Fold3 5G je novinkami nabité „véčko“. Čím ale kórejská spoločnosť najviac potešila je cena. Tá začína na sume 1  049 eur.

To znamená, že ohybné smartfóny sa dostávajú do cenovej hladiny bežných vlajkových lodí a bude si ich môcť dovoliť čoraz viac používateľov. Z minulosti vieme, že ak má nejaká spoločnosť spropagovať už známu technológiu a posunúť ju o úroveň vyššie, tak jednoznačne Apple.

Pozrite si

Samsung stavil na skladačky, predstavil nový Galaxy Z Flip3 5G a Z Fold3 5G

Sme zvyknutí na to, že ak Apple nasadí nejakú technológiu do svojho iPhonu, musí byť na 100 % doladená. To je možno aj prípad čítačky odtlačkov prstov v displeji. Samsung si síce nad ním už teraz vybudoval riadny náskok, no to môže Apple jedným skladacím iPhonom dohnať.

Objavili sa už aj patenty spoločnosti a nákresy, ktoré potvrdzujú informáciu, že Apple skutočne na ohybnom iPhone pracuje. V marci 2019 kórejské médiá oznámili, že Samsung Display poslal vzorky panelov spoločnosti Apple na analýzu. To znamená, že by opäť mohlo dôjsť k dodávateľskej spolupráci týchto dvoch technologických rivalov.

YouTuber na kanáli ConceptsiPhone zverejnil svoju víziu smartfónu iPhone Flip. V mnohých oblastiach sa podobá Samsungu Galaxy Z Flip3 5G. Vonkajší displej pripomína zmenšené Apple Watch.

iPhone Fold alebo iPhone Flip?

Apple má v podstate tri riešenia ohybného smartfónu. Buď sa bude skladať ako kniha, buď to bude ohybné „véčko“ alebo pripraví podobný koncept ako má Microsoft Surface Duo. Analytici Kuo aj Bloomberg sa zhodujú na tom, že súčasný prototyp je skôr tradičného rozkladacieho dizajnu, ktorý by sa otvoril až na 7,5 alebo 8-palcový hlavný displej.

Najnovšie správy skôr počítajú s tým, že prvý skladací iPhone by mal prísť s „véčkovým“ dizajnom. Apple údajne vyvíja svoju špeciálnu ohybnú verziu Ceramic Shieldu, ktorý sme prvýkrát videli v smartfónoch série iPhone 12.

Dokonca sa objavujú informácie, že by mal byť iPhone Flip kompatibilný aj so stylusom Apple Pencil. To je zaujímavá správa, keďže aktuálne žiaden iPhone nie je kompatibilný s týmto špeciálnym stylusom, ktorý bol primárne vyvíjaný pre iPady.

Ak Apple skutočne predstaví skladací iPhone, tak určite nie za ľudovú cenu. Už sme si zvykli, že výrobky od Apple nepatria medzi najlacnejšie, ale kvalita a ekosystém spoločnosti sú veci, pre ktoré sa tieto zariadenia oplatí kupovať. Podľa analytikov by ohybný iPhone bol najdrahší z radu a jeho cena by mohla byť príbuzná tým, ktoré poznáme pri ohybných zariadeniach konkurencie.

Analytik spoločnosti Apple Ming-Chi Kuo predpovedá, že prvý skladací iPhone bude uvedený na trh v roku 2023. Určite to spôsobí ešte väčší ošiaľ, ako môžeme vidieť pri každej novej generácii smartfónu s logom nahryznutého jablka.

Pozrite si

Skladací iPhone už čoskoro?