Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Keď dávajú, ber. Twitter otočil a akceptoval 44-miliardovú ponuku od Muska

Keď dávajú, ber. Twitter otočil a akceptoval 44-miliardovú ponuku od Muska
Zdroj | Wikimedia
Stanislav Vinc
Keď dávajú, ber. Twitter otočil a akceptoval 44-miliardovú ponuku od Muska
Zdroj | Wikimedia
Zdroj | Wikimedia

Vstupu Elona Muska do spoločnosti Twitter sa najprv jej investori aktívne bránili. Jeho „finálna ponuka“ je však zjavne natoľko lákavá, že sa pre ňu oplatí vrátiť k rokovaciemu stolu. Za sociálnu sieť je ochotný zaplatiť 46,5 miliardy dolárov.

Technologický svet už zhruba dva týždne sleduje, ako sa Elon Musk po získaní 9,2-percentného podielu pokúša získať plnú kontrolu nad sociálnou sieťou Twitter, resp. jej rovnomennou materskou spoločnosťou. Pretransformovať ju chce na najslobodnejšiu platformu na svete, na čo si vyčlenil poriadny balík peňazí.

Zdroj | Claudio Schwarz

Súčasní investori z tohto kroku neboli spočiatku vôbec nadšení. Rada spoločnosti dokonca jednohlasne prijala opatrenie, ktoré by zabezpečilo, že žiaden investor nezíska nárazovo väčšinový podiel v spoločnosti. Pokiaľ by nejaký subjekt odkúpil 15 % kmeňových akcií spoločnosti bez súhlasu správnej rady, existujúci akcionári by automaticky získali právo na kúpu ďalších akcií.

Podľa denníka The Wall Street Journal sa však správna rada vrátila k rokovaniam. Musk mal spoločnosti poskytnúť dodatočné detaily o odkúpení ďalších akcií vrátane dôkazov o tom, že má skutočne pripravené financie v celkovej výške 43 miliárd dolárov na uskutočnenie obrovského nákupu akcií.

Pozrite si

V Číne sa vo veľkom vymieňajú batérie v elektromobiloch, už na 900 staniciach

K finálnemu rozhodnutiu by malo prísť najneskôr počas vyhlasovania finančných výsledkov za posledný štvrťrok, ktoré je naplánované na štvrtok. Notoricky známa netrpezlivosť Elona Muska síce môže rozhodnutie rady urýchliť, no skutočný vstup Muska do vedenia spoločnosti ešte pozdrží nevyhnutná byrokracia. Situácia by sa mala vykryštalizovať v priebehu tohto týždňa.

AKTUALIZÁCIA (25.4.2022, 21:00:): Twitter akceptoval ponuku Elona Muska, spoločnosť to oznámila dnes večer v oficiálnej tlačovej správe. Stal sa tak formálnym majiteľom spoločnosti Twitter Inc., v ktorej získal akcie v hodnote 44 miliárd dolárov za 54,20 dolárov za kus. Po dokončení tejto finančnej transakcie sa Twitter stane súkromnou spoločnosťou.

Zdroj