Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Kde sledovať F1 (aj zadarmo) a ako si pridať rozvrh pretekov do kalendára?

Kde sledovať F1 (aj zadarmo) a ako si pridať rozvrh pretekov do kalendára?
Zdroj | Hanson Lu/Unsplash
Stanislav Vinc
Kde sledovať F1 (aj zadarmo) a ako si pridať rozvrh pretekov do kalendára?
Zdroj | Hanson Lu/Unsplash
Zdroj | Hanson Lu/Unsplash

Fanúšikovia kráľovskej disciplíny motoršportu sa po zimnej prestávke dočkali, Formula 1 je späť. Už tento víkend nás čaká prvá veľká cena tohtoročnej sezóny v Bahrajne, kde konečne spoznáme, ktoré tímy urobili vo vývoji svojich monopostov krok vpred ktoré naopak šliapli vedľa.

Prvé dva piatkové tréningy už máme za sebou a dnes nás na programe čaká tretí tréning, ako aj samotná kvalifikácia. Samotnú veľkú cenu si budete môcť naladiť v nedeľu o 16.00 hod. nášho času. Ktoré stanice ju budú vysielať a kde sledovať F1, ak si nechcete priplácať?

Obsah pokračuje pod reklamou
Pozrite si

Vošiel vám niekto do záberu? Odstráňte ho jednou z týchto aplikácií

Pokrytia všetkých tréningov, kvalifikácií, šprintov a samotných veľkých cien Formuly 1 (ale aj F2 a F3), sa aj tento rok chopí duo európskych televíznych staníc Sport1 a Sport2, na ktorých už tradične nebude chýbať ani česká a slovenská komentátorská stopa. Tieto televízie má v ponuke drvivá väčšina operátorov, avšak zvyčajne za príplatok v rámci športových či prémiových balíkov programov.

Pokiaľ však už z iného dôvodu využívate VPN službu a český či slovenský komentár vám chýbať nebude, máte šťastie a F1 si budete môcť pozrieť aj zadarmo. Práva na vysielanie tohto šampionátu má totiž aj rakúska televízia ServusTV a belgická televízia RTBF, ktoré môžete sledovať s francúzskym a nemeckým komentárom online zadarmo.

Kalendár pretekov vo vrecku

Keďže šampionát Formuly 1 cestuje počas celého roka po celom svete, časy štartov sa takmer každý závodný víkend menia. Pokiaľ nechcete neustále kontrolovať oficiálnu webovú stránku či aplikáciu, dobrým spôsobom, ako zostať v obraze, je pridanie si rozvrhu všetkých udalostí priamo do vášho osobného kalendára.

Túto funkciu ponuka aj samotný organizátor, no osobne sa nám oveľa lepšie osvedčila fanúšikovská alternatíva dostupná na f1calendar.com. Po kliknutí na tento portál si môžete zaškrtnúť, ktoré udalosti si do kalendára chcete pridať a zároveň si nastaviť aj automatické pripomienky predvolene nastavené na 30 minút pred štartom.

Po kliknutí na tlačidlo Get Calendar vám stránka ponúkne možnosť pridania rozvrhu všetkých zaškrtnutých udalostí do vášho kalendára. Ideálne tak je, ak teda stránku navštívite cez smartfón, kde je nastavenie kalendára a jeho synchronizácie s vašim účtom najjednoduchšie.