Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Kde si na Slovensku rezervujete byt za kryptomeny?

Kde si na Slovensku rezervujete byt za kryptomeny?
Zdroj | Pixabay
Richard Pliešovský
Kde si na Slovensku rezervujete byt za kryptomeny?
Zdroj | Pixabay
Zdroj | Pixabay

Na Slovensku je zhruba 140-tisíc majiteľov nejakej kryptomeny. Niekto si ju kúpil ako zaujímavosť, iný v nej vidí veľkú investičnú príležitosť. Na investovanie sú však veľmi vhodné aj nehnuteľnosti a tak bolo len otázkou času, kedy sa spojí svet kryptomien s realitami.

Historicky prvý developer na Slovensku, ktorý ponúka možnosť použitia digitálnej meny, je Cresco Real Esate. Aktuálne ponúka možnosť úhrady rezervačného poplatku vo svojom projekte Slnečnice Nad mestom transakciou dvoma najväčšími kryptomenami na svete. Ako istotne tušíte, ide o bitcoin a ethereum.

Pozrite si

Ako odhaliť podvody v DeFi?

Slovákom sa tak otvára ďalšia možnosť platieb kryptomenou. Michal Pauer, riaditeľ predaja Cresco Real Esate, hovorí, že v spoločnosti sa „neustále snažíme prinášať riešenia, ktoré našim klientom uľahčia a spríjemnia jedno z najdôležitejších rozhodnutí v živote – kúpu nového bývania. Verím, že zavedením platieb kryptomenami ponúkneme mnohým z nich možnosť využiť krypto, ktoré držia, ale napríklad momentálne nechcú ďalej investovať, na splnenie svojho sna.“

Ako to bude fungovať?

Svoje rezervácie môžete uhradiť bitcoinom a ethereum cez kompatibilné kryptopeňaženky a služby. Medzi tie aktuálne patria Bitcoin.com peňaženka, Elly peňaženka a služba Binance pay. Poplatok môžete urobiť komfortne z vášho mobilu priamo v showroome.

Zdroj | Cresco Real Esate

Keďže v prípade platby kryptomenou nie je možné stornovať prevod (pokiaľ je vykonaný a potvrdený), developer spolupracuje s jedným z najväčších sprostredkovateľov platieb, Global Payments. „Pri každej transakcii si tak ľudia musia dávať extrémny pozor, kam svoje krypto posielajú, v našom prípade však táto starosť odpadá. Zaplatia totiž jednoducho cez QR kód, v ktorom sú obsiahnuté všetky informácie, aby platba prebehla správne, stačí ju len potvrdiť,“ vysvetľuje Pauer.

Aby bolo všetko jednoduché a pod jednou strechou, využíva sa na transakcie špeciálna aplikácia GP tom. Za pár sekúnd realizujete prevod – po naskenovaní QR kódu schválite transakciu a prostriedky odídu z vášho účtu.