Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Kde natankovať najlacnejšie? To vám prezradí táto slovenská appka

Kde natankovať najlacnejšie? To vám prezradí táto slovenská appka
Michal Sobek
Kde natankovať najlacnejšie? To vám prezradí táto slovenská appka

Cena pohonných hmôt vplyvom rôznych faktorov v priebehu posledných týždňov vyletela raketovo nahor a začíname sa báť toho, akú magickú hranice prekročíme a kedy. Získajte prehľad, kde je aktuálne palivo najlacnejšie.

Pozrite si

Sygic uvoľnil novú verziu aplikácie Fuelio pre Android

Už vieme, že cena paliva sa od čerpacej stanice líši a že kde-tu môžete pár centov (možno eur) ušetriť. Ako sa ale zorientovať v toľkých čerpacích staniciach?

Navštevovať Google alebo hľadať ceny palív na ich internetových stránkach môže byť zbytočne zdĺhavé. Našťastie presne na toto myslel aj slovenský Sygic a k dispozícii je už dlhšie aplikácia s názvom Fuelio.

Zdroj | Fuelio

Nečudujeme sa, že aplikácia v posledných týždňoch zaznamenala nárast stiahnutí, veď celosvetovo si ju stiahlo už 5 miliónov používateľov. Najväčší nárast zaznamenala aplikácia v marci v Taliansku, Rumunsku, Španielsku a vo Francúzsku.

Aplikácia je v súčasnosti k dispozícii v 40 krajinách, pričom čerpacie stanice v Rusku a Bielorusku boli z aplikácie odstránené a používatelia v týchto krajinách si aplikáciu nemôžu stiahnuť.

Čo všetko aplikácia ponúka? V prvom rade si môžete nastaviť parametre vášho vozidla. Druh paliva, objem nádrže a ďalšie. Voliteľné veci sú napríklad značka, model, rok výroby a ŠPZ. To ale nie je v tomto prípade podstatné.

Na hlavnej stránke si potom nastavíte parametre čerpacích staníc. Patrí tam vzdialenosť, do ktorej vám má aplikácia vyhľadávať čerpacie stanice. Maximum je 20 km od vašej aktuálnej polohy.

Zvolíte si konkrétny druh paliva a nastavíte si, či chcete najlepšie hodnotené čerpacie stanice alebo zoradenie od najlepšej ceny.

Následne sa vám v zozname zobrazia čerpacie stanice, vzdialenosť od vás a aktuálna cena zvoleného paliva. Pod tým sa nachádzajú aj priemerné ceny palív vo vašom okolí. Po kliknutí na konkrétnu čerpaciu sa dozviete ďalšie užitočné informácie, napríklad presnú adresu, dostupné palivá spolu s ich cenami a informáciou, kedy nejaký používateľ nahlásil túto cenu. K dokonalosti tu chýba už len priama navigácia alebo aspoň odkaz do Máp Google.

Aj vy môžete následne pridať cenu a informovať o tej aktuálnej ďalších vodičov vo vašom okolí. Poslednými údajmi sú služby. Tam vám vypíše, či je čerpacia stanica otvorená 24/7, či sa dá platiť hotovosťou aj kartou a či platobná stanica obsahuje aj obchod, resp. či súčasťou čerpacej stanice je vzduchový kompresor na dofúkanie si pneumatík. Tieto informácie sa nachádzajú iba pri vybraných čerpacích staniciach.

Môže sa však stať, že nie všetky čerpacie stanice vám aplikácia ukáže. V mojom prípade napríklad nezobrazilo čerpaciu stanicu Metro. Je to však veľmi individuálne, no aj napriek tomu máte skvelý prehľad o cenách vo vašom okolí.

Zaujímavou položkou je aj kalkulačka. Tam si zvolíte druh paliva, akú vzdialenosť chcete prejsť, cenu za liter paliva a priemernú spotrebu vášho auta. Následne sa vám na základe týchto údajov vypočítajú náklady na takúto jazdu. Tiež užitočná informácia.

Pozrite si

Fuelio sa stáva súčasťou Sygicu a prináša platené funkcie zadarmo

Okrem toho si do aplikácie Fuelio môžete zaznamenávať aj výdavky spojené s vaším autom spolu s dátumom a či išlo o jednorazovú sumu alebo niečo pravidelné. Nechýbajú ani kategórie, kde tieto náklady môžete zaradiť, ako napríklad služba, údržba, registrácia, parkovanie, umytie a ďalšie.

V súčasnosti by táto praktická aplikácia nemala chýbať v smartfóne každého motoristu. Je k dispozícii pre operačné systémy AndroidiOS.