Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Kde si vypočujete maestrov hlas aj v súčasnosti?

Kde si vypočujete maestrov hlas aj v súčasnosti?
Zdroj | SITA/Branislav Bibel
Richard Pliešovský
Kde si vypočujete maestrov hlas aj v súčasnosti?
Zdroj | SITA/Branislav Bibel
Zdroj | SITA/Branislav Bibel

Smutná správa, ktorá zasiahla celé Slovensko, nás prinútila zaspomínať si na osobnosť a nenahraditeľnosť Milana Lasicu v slovenskej kultúre. Nemyslíme tým len umeleckú sféru, ale celkovú kultúru a kultivovanosť, galantnosť, šmrnc a neopakovateľný šarm, ktorý nám desiatky rokov dával. Za sebou zanechal širokú brázdu v divadle, vo filme, ako humorista, moderátor, pedagóg, dramatik, režisér, spisovateľ či ako spevák.

Milana Lasicu môžete nájsť aj v hudobných službách a tým si pripomenúť jeho hlas a cit pre daný okamih.

Amazon Music

Maestra nájdete v Amazon Music, stačí, keď si zadáte jeho meno do vyhľadávača, resp. kliknite na tento link. Môžete si vypočuť rôzne albumy, od legendárnych Bolo nás jedenásť s Júliusom Satinským a Jaroslavom Filipom, humorné scénky, napr. s Vetrom o preteky, Pred popravou, alebo Listy Emilovi I, a II., ktoré umelec pôvodne písal pre .týždeň.

Apple Music

Milan Lasica má v Apple Music pomerne širokú diskografiu. Najľahšie si ju môžete pozrieť priamo cez tento odkaz.

Deezer

Aj v Deezer nájdete pestrú ponuku diel od Lasicu.

Spotify

Milan Lasica nesmie chýbať ani v Spotify. Pripomenúť si ho môžete albumami Bolo nás jedenásť, S vetrom opreteky, Sťahovaví vtáci, Ja som optimista, My / do tanca a na počúvanie, Telefonát od doktora Mäkčeňa, Strela ti do matere, Cibuľa na masti, Celý svet sa mračí, Pred popravou, Keď zastal čas, Milan Lasica: Mojich osemdesiat, Koncert pre bubon a sekeru, Úryvok z rozsiahlejšieho cyklu, Soirée, Listy Emilovi, Listy Emilovi II.

TIDAL

Lasica nechýba ani v Hi-Fi streamovacej službu TIDAL.

 

Milan Lasica hosťoval v mnohých projektoch a mimoriadne žiadané boli jeho texty. Len Peter Lipa ich počas viac ako tridsaťročnej spolupráce naspieval cez päťdesiat. Texty písal pre Hanu Hegerovú, Miroslava Žbirku či Richarda Müllera.