Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.
  • #Eco
  • 2 min.
  • 20.9.2019

Karmic OSLO – elektrický bicykel, pri ktorom sa nezapotíte

Karmic OSLO – elektrický bicykel, pri ktorom sa nezapotíte
Zdroj | Karmic
Michal Biznár
Karmic OSLO – elektrický bicykel, pri ktorom sa nezapotíte
Zdroj | Karmic
Zdroj | Karmic

Na Kickstarteri sa objavila zaujímavá kampaň. Karmic OSLO je futuristický elektrický bicykel, ktorý umožní pohon bez šliapania.

Elektrické bicykle sú navrhnuté tak, že pri bicyklovaní vám iba pomáhajú, no bez vášho šliapania do pedálov nebudú fungovať. Karmic OSLO je výnimkou, o čom svedčí aj jeho moderný dizajn.

Ten na prvý pohľad pripomína futuristickú motorku. Materiály tvorí hliník a termoplast a celková hmotnosť bicyklu je približne 20 kilogramov. Bicykel sa samozrejme dá ovládať aj pomocou pedálov, no keď sa vám nebude chcieť, disponuje aj samostatným pohonom.

Zdroj | Karmic
Pozrite si

GoCycle GXi – populárny elektrický skladací bicykel dostal nástupcu

Bicykel Karmic OSLO tiež láka na pohodlie pri jazde, o ktoré sa postará predĺžené sedadlo. Maximálna rýchlosť bicyklu je obmedzená na 32 kilometrov za hodinu, čo je viac než bežný standard 25 kilometrov za hodinu. Dojazd bicyklu je 32 kilometrov a na výber sú tri asistenčné režimy – Eco, Normal a Boost. Okrem týchto režimov je k dispozícii aj plnohodnotný pohon, ktorý bol spomínaný v úvode.

Dojazd 32 kilometrov neznie zrovna lákavo v porovnaní s konkurenčnými elektrickými bicyklami, ktoré umožňujú pri najnižšej asistencii dojazd od 60 do približne 120 kilometrov, no firma, ktorá za bicyklom stojí sa rozhodla pre úprimnosť a dodáva, že spomínaný dojazd platí pre prípad, že budete využívať prevažne plnohodnotný pohon.

Zdroj | Karmic
Pozrite si

eROCKIT – bicykel s výkonom motorky z Nemecka

Z ostatných technológií bicykel ponúka hydraulické brzdy, integrované svetlá a vymeniteľnú batériu, ktorá sa nachádza v sedadle. Samotná výmena má trvať menej ako 30 sekúnd.

Uvidíme, ako bicykel dopadne v Kickstarter kampani, ktorá sa končí o 25 dní. Momentálne sa dá bicykel Karmic OSLO predobjednať za zvýhodnenú cenu 1 499 dolárov. Neskôr bude bicykel dostupný za o pár stoviek zvýšenú cenu. Plánovaný termín dodania bicyklu je jún 2020. Jediný problém je, že bicykel bude dostupný iba pre USA.