Reklama

Kamera plná senzorov pre adrenalínových nadšencov

Marek Šimunek

Na trhu nájdete množstvo kamier, ktoré poslúžia milovníkom adrenalínových športov a líšia sa najmä svojim spracovaním, odolnosťou, kvalitou videa ale aj rozmermi. Najnovším prírastkom do bohatej rodiny takýchto kamier je kamera na prilbu od spoločnosti Gobandit, ktorá sa okrem množstva integrovaných senzorov pýši aj prítomnosťou Wi-Fi modulu.

Gobandit LIVE Wi-Fi

Ak ste doposiaľ o spoločnosti Gobandit nepočuli, tak vedzte že sa jedná o nemeckú spoločnosť, ktorá sa zaoberá výrobou outdoorových kamier určených pre vyznavačov adrenalínových športov. V ich portfóliu nájdete niekoľko modelov, ale my sa pozrieme na ten posledný, ktorým je kamera určená na prilbu s názvom Gobandit LIVE Wi-Fi. Tak, ako by ste predpokladali, najnovší model si hravo poradí s natáčaním Full HD videa pri 30 fps, prípadne HD videa pri 60 fps spolu s možnosťou zvolenia si množstva iných rozlíšení. Okrem kvalitného videa môžete túto kameru využiť aj na vytváranie fotografií, ktoré môžu byť v maximálnom rozlíšení 3 Mpx. Vďaka pomerne svetelnému objektívu s f/2,8 a rozhľadom 170 stupňov si užijete kvalitné fotografie a videá aj pri slabšom okolitom osvetlení. Aby ste si vždy vedeli zachovať aj presné údaje o mieste, kde ste natáčali vaše posledné zábery, nájdete v kamere integrovaný GPS modul, ktorý poslúži aj na sledovanie trasy, ktorú ste absolvovali.

Gobandit LIVE Wi-Fi

Z bohatej výbavy istotne stojí za spomenutie integrovaný barometrický senzor, gyroskop, akcelerometer alebo výškomer. Vďaka kombinácii týchto senzorov môžete jednoducho okrem krásnych záberov získať aj množstvo zaujímavých údajov o vašich výkonoch. Keďže výrobca predpokladá, že sa bude jeho kamera používať vonku, nesmie chýbať ani vodotesnosť, ktorá je certifikovaná protokolom IPX7 a vďaka tomu kamera zvládne aj 30 minútový pobyt pod hladinou vody v hĺbke jeden meter. Výnimočnosť kamery Gobandit LIVE Wi-Fi je však ako jej kompletný názov napovedá v tom, že má integrovanú technológiu Wi-Fi. Tú využijete pre streamovanie videa do smartfónu. Pre Apple iPhone má výrobca pripravenú aj samostatnú aplikáciu. Video môžete následne pomocou aplikácie priamo v iPhone upraviť a zdielať s priateľmi na sociálnych sieťach ako Facebook alebo YouTube, prípadne v komunite vašich priateľov Gobandit. Okrem toho spojením iPhone a kamery cez Wi-Fi získate aj možnosť nastavovania parametrov kamery priamo z vášho smartfónu. Nová kamera Gobandit LIVE Wi-Fi by mala byť dostupná od začiatku marca v sieti autorizovaných predajcov Gobandit za odporúčanú cenu 429 USD (324,46 €).

Gobandit LIVE Wi-Fi

Foto: Gobandit

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.