Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Kam ujsť cez víkend pred horúčavami? Pomôže vám táto šikovná stránka

Kam ujsť cez víkend pred horúčavami? Pomôže vám táto šikovná stránka
Zdroj | Ventusky
Stanislav Vinc
Kam ujsť cez víkend pred horúčavami? Pomôže vám táto šikovná stránka
Zdroj | Ventusky
Zdroj | Ventusky

Slovensko už niekoľko dní sužujú extrémne teploty, ktoré výrazne neustúpia ani cez víkend. Rozumnejšie ako zostávať v meste je tak vybrať sa niekam na výlet. Naplánovať si cestu do chladnejšej destinácie, ktorou sa však zároveň nepreženie búrka, môžete pomocou Ventusky.

Nájsť si na internete predpoveď počasia nie je žiadna veda. Čo však v prípade, ak ešte presne neviete, počasie ktorého miesta či oblasti vás vlastne zaujíma? Tu do hry nastupujú meteorologické portály využívajúce mapové podklady, pričom medzi tie najznámejšie a rozhodne aj najlepšie sa radí české Ventusky.

Zdroj | Ventusky

Webová aplikácia Ventusky (dostupná aj ako appka pre Android a iOS) mení nudné meteorologické radarové snímky na interaktívnu mapu, na ktorej aj bez predchádzajúcich skúseností budete okamžite vedieť, kde bude v najbližších hodinách a dňoch teplo a kde vás naopak schladí príjemné veterné počasie.

Ventusky využíva na znázornenie predpovede počasia prúdnice vykresľujúce očakávaný pohyb vetra a farby, ktoré zodpovedajú pocitu, ktoré vo vás dané počasie vyvoláva. Inými slovami, modrá farba na mape označuje chladné počasie, oranžová teplé a tmavočervená, akú aktuálne vidieť na celom území Slovenska, zas patrí horúcemu púštnemu vzduchu.

Zdroj | Ventusky

Jednoduchým pohybom po mape a posunom horizontálnej časovej línie v spodnej časti obrazovky tak môžete okamžite vidieť, kde sa vám oplatí cez víkend vycestovať, ako aj to, či budete mať vo vašej dovolenkovej destinácii teplo.

Pokiaľ vás zaujíma riziko zrážok, oblačnosť či predpoveď výskytu búrok, z teplotnej mapy sa pomocou menu vľavo stačí prepnúť do niektorého z ostatných ponúkaných zobrazení. Pri každom zobrazení nájdete popri mape aj vysvetlívky pre použité grafické prvky. Ak máte starší počítač, v nastaveniach Ventusky vám odporúčame znížiť si rozlíšenie stránky.