Reklama

JVC v predstavilo fotoaparáto-kameru s neskutočnou rýchlosťou!

Števo Porubský

JVC GC-PX1. Tak znie označenie nového digitálneho fotoaparátu tohto giganta na poli profesionálnych kamier. Svoje znalosti JVC pretavilo do kompaktnejších rozmerov, hoci sa dizajnu kamery úplne nevzdalo. Novinka ohromí ale i svojou nezvyčajnou výbavou. Veď čítajte ďalej…

 

 JVC GC-PX1

 

Nový kompakt s obrovským a pevným objektívom je akýsi hybrid, ktorých sme za posledné roky už videli už niekoľko. A takmer všetky boli z Japonska. Zvláštne? Novinka z dielne JVC pripomína síce viac kameru ako fotoaparát, no poslúži na oboje. Schválne som vynechal slovo „vám“, pretože je a aj bude dostupný zatiaľ len výlučne na japonskom trhu. Dizajn je ale veľmi zaujímavý, rovnako ako výbava. BSI CMOS senzor ponúka rozlíšenie 10,6 Mpx, pričom v tomto plnom rozlíšení vie JVC GC-PX1 vytvárať fotografie rýchlosťou až 30 fps! Vysokú rýchlosť má dosahovať nielen vďaka rýchlemu procesoru FlaconBird, ale i obrej vnútornej pamäti s kapacitou 32 GB. Pevný (nevýmenný) objektív ponúka pri prepočte rozsah 38,5 až 385 mm čo je 10-násobný optický zoom. Samozrejme výrobca pridal aj stabilizačný systém, automatické i manuálne režimy a všetko, čo k špičkovému foťáku patrí.

 JVC GC-PX1

Výborne je na tom model GC-PX1 aj po stránke videa. Ako jeden z mála na svete ponúkne v tak malých rozmeroch možnosť natáčania Full HD (1080p) videa pri 60 fps a dátovým tokom 36 Mbps. Otázne je, kto z amatérskych užívateľov bude schopný (po stránke počítačového vybavenia) takéto video aj spracovávať. To ale nevadí. Ďalším extrémom je možnosť snímania rýchlosťou 300 fps pri VGA rozlíšení až 2 hodiny nepretržite. Reálne si to neviem vôbec predstaviť. Dostatok pamäti zabezpečí aj rozšírenie o SDXC pamäťové karty. Hľadáčik aj ovládací panel je riešený pomocou dotykového displeja s uhlopriečkou 3 palce a rozlíšením 640 x 360 bodov. Inak, všimnite si extrémne tenké telo, v ktorom je tento displej zasadený. Krása, čo poviete? Cenu výrobca zatiaľ nezverejnil.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.