Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

JVC Everio GZ-HM340: Inteligentná HD kamera za pár stovák

JVC Everio GZ-HM340: Inteligentná HD kamera za pár stovák
Roman Calík
JVC Everio GZ-HM340: Inteligentná HD kamera za pár stovák

JVC rozširuje svoju ponuku HD kamier Everio o novinky, medzi ktorými je i model GZ-HM340 so 16 GB flash pamäťou, možnosťou jednoducho odosielať videá na YouTube či do iTunes, pričom ponúkne i zaujímavú funkciu Face Flow Thumbnail.

JVC Everio GZ-HM340

Do konca februára 2010 by sa na trhu mala objaviť nová HD videokamera od JVC v známej sérii Everio. Novinka JVC Everio GZ-HM340 ponúkne za cenu cca. 365 € plné HD rozlíšenie, 16 GB flash disk a podporu SD/SDHC pamäťových kariet. Výhodou je automatické prepípanie medzi pamäťami, t.j. ak nahrávate na flash pamäť a tá sa počas nahrávania zaplní, automaticky kamera nahráva video, bez prerušenia či pozastavenia nahrávania, na SD kartu a naopak. Zaujímavými funkciami sú i Face Detection, t.j. rozpoznanie tváre, ktoré poznáme najmä z digitálnych fotoaparátov a tzv. Face Flow Thumbnail, čo je vlastne zobrazenie automaticky vyrezanej ľudskej tváre v thumbnailoch vašich videí. Táto funkcia vám tak môže pomôcť v ľahšej identifikácii nahraných videí.JVC Everio GZ-HM340

YouTube a iTunes

Už samozrejmosťou je stabilizácia obrazu, ktorá v najnovšej verzii Advanced Image Stabilizer (A.I.S.) umožní aj ostré zábery počas chôdze. Tiež poteší 20-násobný optický zoom. Niektorých môže zaujať aj možnosť tzv. time-lapse nahrávania, čo nie je nič iné, ako možnosť nastavenia snímania v 1 až 80 sekundových časových intervaloch. Dokonca nechýba ani funkcia Auto record, ktorá umožní automaticky spustiť nahrávanie v prípade, že sa snímaná osoba pohne, napríklad vaše dieťa. Automatické nahrávanie sa zapne aj v prípade pohybu akéhokoľvek iného objektu alebo pri náhlej zmene svetelných podmienok. Ak ste fanúšikom YouTube či iTunes, vedzte že vďaka dodávanému Everio MediaBrowser softvéru si môžete jednoducho videá skonvertovať a odoslať na YouTube či do vášho iPhone alebo iPod prehrávača cez iTunes.