Juraj Koreň – Poznáš niekoho, koho dolámal vzduch? | TECHTALKS

Už ste si za deväť predchádzajúcich dielov určite zvykli, že každý druhý víkend patrí našej talkshow TECHTALKS a inak tomu nie je ani dnes. Opäť sme mali zaujímavého hosťa, ktorého vyspovedal moderátor Michal Krajčír. Hosťom tejto časti je Juraj Koreň. 

Juraja možno niektorí nepoznáte, v skutočnosti však má za sebou viac ako zaujímavý príbeh. Lietať na padáku sa učil už ako šesťročný. Vtedy ho totiž jeho otec prvýkrát zobral na padák. Reálne však tejto vášni prepadol až po svojej osemnástke a odvtedy sa jej nevie vzdať.

Pozrite siAlžbeta HARRY Gavendová – BOLA SOM SOCIALISTICKÁ ZOMBIE PIONIERKA | TECHTALKS

Práve vďaka svojej láske k horám a lietaniu na padáku sa rozhodol Juraj zúčastniť a ako prvý Slovák aj zdolal prestížne preteky Red Bull X-Alps, počas ktorých účastníci absolvujú niekoľko tisícok kilometrov vlastnými silami. Štart pretekov je totiž v Salzburgu a koniec až v Monaku. Na dopravu tak majú len svoj padák, prostredníctvom ktorého vedia nejaké tie kilometre preletieť a samozrejme svoje nohy. 

Juraj skončil pri svojom debute na krásnom osemnástom mieste a aj keď sa jedná o skromného človeka, určite sa vďaka jeho rozprávaniu dozviete veľa nového o tom, ako vlastne lietanie padákom funguje a koľkokrát sa mu po vylezení na horu podarí zoskočiť padákom dole. 

Pozrite siDrahomír Piok – Vyskúšať treba všetko, ale sypať nebudem | TECHTALKS

Okrem toho sa však môžete tešiť aj na množstvo vtipných príhod, ktoré zažil na cestách a v oblakoch, ako aj na rozprávanie o tom, ako vlastne dokáže niekoľko dní prežiť bez toho, aby sa vrátil do civilizácie len vďaka svojim schopnostiam a staršiemu Volkswagenu Transporter. 

Ak vás lietanie padákom, alebo rôzne zaujímavé historky bavia, odporúčame vám pozrieť si novú časť TECHTALKS. Veríme, že to pre vás bude príjemne strávených 21 minút. V prípade, že nemáte čas na sledovanie tak dlhého videa, dávame vám do pozornosti podcast TECHTALKS, kde okrem tejto poslednej časti nájdete aj všetky predchádzajúce vydania. 

Podcast TECHTALKS si môžete vypočuť na Spotify, Apple Podcastoch, Google Podcastoch, či v aplikáciách ako je Overcast, Pocketcasts a iných, v ktorých radi počúvate svoje podcasty. 

Komentáre k článku