Jozef Úroda – Phishing a váš účet v banke, ako neprísť o peniaze? | TECHTALKS

Priatelia máme pre vás nový diel TECHTALKS, tentokrát so zaujímavým hosťom, odborníkom na kybernetickú bezpečnosť v Tatra banke – Jozefom Úrodom.

Jozef je ICT & SECURITY manažér v Tatra banke, ktorý vám prezradí, ako sa podvodníci snažia vylákať peniaze z vášho účtu a ako sa najlepšie voči nim ochránite. Čo treba urobiť, ak máte akékoľvek podozrenie pri platbe, alebo zneužitie vášho účtu? Vyplnili ste svoje prihlasovacie alebo platobné údaje na podozrivej stránke?

Rozhodne vám odporúčame si slová Jozefa Úrodu vypočuť, najmä v dnešnej dobe, kedy sú útočníci výrazne sofistikovanejší. Dozviete sa, čo treba urobiť, ak máte podozrenie zo zneužitia vašeho i-bankingového prístupu, alebo ak od vás žiadal niekto prihlasovacie údaje do Internet bankingu.

Dnes sa k vám môže dostať aj tzv. falošný e-mail, tváriaci sa dôveryhodne, ktorý sa snaží vzbudiť dojem, že jeho odosielateľom je banka. Je to typický príklad phishingu. Grafický výzor správy, alebo stránka, na ktorú správa odkazuje, je na prvý pohľad nerozpoznateľný od originálnej bankovej stránky. Pod rôznymi zámienkami, napríklad overením si prístupových údajov, zaslania sumy peňazí na účet sa útočníci snažia získať dôverné informácie. Nenechajte sa nachytať.

Ako sa chrániť a čo robiť sa dozviete v našej novej časti tech talkshow s moderátorom Michalom Krajčírom. Pozrite si náš nový diel TECHTALKS už teraz.

TECHTALKS by TECHBOX už aj s najnovším dielom s Jozefom Úrodom z Tatra banky nájdete aj na Apple Podcastoch či Google Podcasts. Samozrejmosťou je Spotify, no nechýbajú ani ďalšie obľúbené platformy ako Pocket CastsRadioPublicBreaker Anchor. Môžete si tak vybrať podľa aplikácie, ktorú najradšej na podcasty používate.

Rozhovor sme pripravili v spolupráci s partnerom Tatra banka.

 

Komentáre k článku