Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Jozef Matušov a Stanislav Králik - Chceme dostať Slovensko na batériovú mapu EÚ

Jozef Matušov a Stanislav Králik - Chceme dostať Slovensko na batériovú mapu EÚ
TECHBOX
Jozef Matušov a Stanislav Králik - Chceme dostať Slovensko na batériovú mapu EÚ

V našej novej časti relácie TECHTALKS sa dozviete niečo viac o recyklácií a obnove batérií. Rozprávali sme sa o tom so Stanislavom Králikom, predsedom predstavenstva ZTS VV a Jozefom Matušovom, predsedom predstavenstva a projektovým lídrom ENERGO – AQUA.

Vzostup elektromobility so sebou priniesol niekoľko zásadných otázok a obáv. Medzi najväčšie patrí recyklácia a budúcnosť batérií. Tejto problematike sa venujú slovenské spoločnosti ZTS Výskum a Vývoj a ENERGO – AQUA. Ich unikátny projekt, ktorý sa venuje recyklácií a obnove batérií patrí medzi dôležité projekty európskeho záujmu (IPCEI).

Obsah pokračuje pod reklamou

Čo je to zdravotná karta batérie? Kedy je čas vymeniť starú za novú? Ako prebieha proces obnovy, a ktorá časť je najnáročnejšia? Aktuálne sú v štádiu vývoja a výskumu, no projekt chcú naplno spustiť v roku 2027.

Aké sú ich ciele do budúcna a na čo všetko treba dať pri regenerácií pozor? Toto všetko a ešte viac sa dozviete v našom novom diele TECHTALKS s moderátorom Romanom Calíkom a hosťami Stanislavom Králikom a Jozefom Matušovom.

TECHTALKS by TECHBOX, už aj s najnovším dielom so Stanislavom Králikom, predsedom predstavenstva ZTS VV a Jozefom Matušovom, predsedom predstavenstva a projektovým lídrom ENERGO – AQUA nájdete aj na Apple Podcastoch či Google Podcasts. Samozrejmosťou je Spotify, no nechýbajú ani ďalšie obľúbené platformy ako Pocket CastsRadioPublicBreaker Anchor. Môžete si tak vybrať podľa aplikácie, ktorú najradšej na podcasty používate.