Je toto možné? Nové Watch4 od Samsungu už s iPhone nespárujete

Samsung včera na podujatí Unpacked 2021predstavil množstvo inovatívnych noviniek. S veľkým záujmom sa stretli smarthodinky série Galaxy Watch4. Napriek tomu, že sú výkonné a majú nadčasový dizajn, nepoteší sa s nimi každý.

Galaxy Watch4 sú prvé smarthodinky s novým systémom Wear OS. Po prvýkrát sa však hodinky od Samsungu nebudú dať spárovať s operačným systémom iOS, ktorý beží vo všetkých iPhonoch.

ZDROJ | Samsung

Je to zrejme výsledok spolupráce Google a Samsungu. Ako slabú útechu Samsung oznámil, že v súčasnosti neplánuje zastaviť podporu pre staršie modely Galaxy Watch, ktoré boli kompatibilné so zariadeniami iOS.

Aby toho nebolo málo, kľúčové funkcie nových modelov budú exkluzívne pre telefóny série Samsung Galaxy.

Aktualizovaná platforma Wear OS od Google bola  prvýkrát predstavená na Google I/O začiatkom tohto roka ako výsledok spolupráce medzi Samsungom a Google.

Pozrite siSamsung novinky naživo, poznáme ich ceny a dostupnosť

Galaxy Watch poskytujú prvý reálny pohľad na softvér od jeho predstavenia. Doteraz sa zdalo, že hlavnou výhodou softvéru bola o niečo širšia kompatibilita aplikácií. Nemenej dôležitým bonusom je však hardvér, pretože čipy od Samsungu (vrátane nového Exynos W920 v Galaxy Watch4) budú k dispozícii všetkým budúcim prenosným zariadeniam Google. Tie doteraz bojovali s nízkym výkonom, ktorý odrádzal používateľov od kúpy nových zariadení.

Pozrite siSúboj Samsung Galaxy Watch3 vs Apple Watch Series 5

Majitelia iPhonov, ktorí z rôznych dôvodov nepreferujú Apple Watch, tak prídu o možnosť využívať jednu z najzaujímavejších značiek na trhu. Ako sa to prejaví na predajoch Watch4 nie je v tejto chvíli jasné, rozhodne im to však nepridá na popularite v konkurenčnom systéme. Na druhej strane, ani Apple Watch si nespárujte s iným smartfńom, než s iPhonom.

Komentáre k článku