Sú ScanWatch od Withings ďalším vyzývateľom Apple Watch?

ZDROJ | Withings

Máme tu ďalší model od Withings, značky, ktorú milujú tí, čo dávajú prednosť smarthodinkám s analógovým vzhľadom. Novinka ponúka množstvo funkcií, podobných aké nájdete v Apple Watch. Budú však skutočne konkurenciou pre najpredávanejšie hodinky na svete?

ScanWatch majú puzdro s nehrdzavejúcej ocele, antireflexný displej so zafírovým sklíčkom, fyzickú otočnú korunku, vodotesnosť do 50 metrov a 30-dňovú výdrž na jedno nabitie.

ZDROJ | Withings

Skvelá výdrž hodiniek je vďaka kombinácii klasického ciferníka a malého PMOLED displeja, kde nájdete naozaj len minimum informácií. Konkrétne sú to údaje: SpO2, nepravidelný rytmus, notifikácie zo smartfónu, srdcový tep, kroky, prejdené poschodia, vzdialenosť, kalórie, aktivity a menu nastavenia. Tréningový režim zobrazuje časovač a srdcový tep.

ZDROJ | Withings

Hodinky sú prvým modelom výrobcu, ktorý bol schválený FDA, konkrétne ide o funkcie merania kyslíka v krvi (SpO2) a EKG. ScanWatch používajú klinicky overený senzor SpO2 s exkluzívnou technológiou viacerých vlnových dĺžok. Hladinu kyslíka v krvi dokáže odmerať zo zápästia za 30 sekúnd. Okrem toho sleduje poruchy dýchania počas spánku. Funkcia Respiratory Wellness Scan sleduje saturáciu kyslíkom, srdcový tep, frekvenciu dýchania a pohyb počas celej noci.

ZDROJ | Withings

ScanWatch automaticky zaznamenávajú srdcový tep 24 hodín denne. Už za 30 sekúnd máte k dispozícii EKG. Záznam možno jednoducho zdieľať s odborníkmi prostredníctvom aplikácie Health Mate.

ZDROJ | Withings

Nechýbajú ďalšie funkcie, monitorovanie hodnoty VO2 Max, porúch dýchania, zdravia srdca, sledovanie spánku a bežné monitorovanie aktivít.

Pozrite siWithings ScanWatch vydržia až jeden mesiac bez nabíjačky

Pokročilé sledovanie kondície ponúka tréningové režimy s 30 aktivitami. Odmerajú tempo, prejdenú vzdialenosť či nadmorskú výšku. Veľkým plusom, na rozdiel od konkurenčných smarthodiniek, je kompatibilita aplikácie Withing Health Mate s Apple Health (Zdravie).

ZDROJ | Withings

Množstvo informácí a grafov nájdete v aplikácii. Withings Health Mate je pre Android od 8.0 a iOS od 12.0.

ZDROJ | Withings

Pozrite siInteligentné hodinky: Aká je ich skutočná hodnota a využitie?

Withings ScanWatch sa predávajú za 279,95 eur v dvoch veľkostiach, 42 a 38 mm s bielym, alebo čiernym ciferníkom. K hodinkám si môžete dokúpiť množstvo rôznych remienkov.

ZDROJ | Withings

Ako vidíte, ScanWatch ponúkajú naozaj veľa funkcií, so zameraním na zdravie. Napriek tomu sa určite nedajú porovnávať s plnohodnotnými inteligentnými hodinkami. Tie síce nevydržia 30 dní, ale ponúkajú veľký farebný dotykový displej, ako i ďalšie sofistikované funkcie, ktoré Withings ScanWatch neponúkajú, námatkovo – počúvanie hudby, telefonovanie, ovládanie smart domácnosti, podpora hlasových asistentov, využitie ako hľadáčika a diaľkového ovládania fotoaparátu, či bezkontaktné platby.

ZdrojWithings

Komentáre k článku