Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

JBL Bar 9.1 True Wireless Surround Sound má konečne Dolby Atmos

JBL Bar 9.1 True Wireless Surround Sound má konečne Dolby Atmos
Zdroj | JBL
Števo Porubský
JBL Bar 9.1 True Wireless Surround Sound má konečne Dolby Atmos
Zdroj | JBL
Zdroj | JBL

JBL po dlhom čase predstavil svoj prvý soundbar s podporou virtuálneho priestorového Dolby Atmos zvuku. Kým konkurenčné značky už dlhšie majú v ponuke soundbary s Dolby Atmos, JBL sa tomuto vyhýbalo. Až doteraz. JBL Bar 9.1 True Wireless Surround Sound ponúkne 820 W výkonu, odnímateľné zadné reproduktory a celkom slušnú cenu.

JBL Bar 9.1 True Wireless Surround Sound je prvým plnohodnotným Dolby Atmos soundbarom od JBL. Navyše má odnímateľné bezdrôtové zadné reproduktory, takže zvuk bude ešte priestorovejší ako z klasických soundbarov bežnej konštrukcie, ktoré sa tiež chvália Dolby Atmos zvukom.

Zdroj | JBL

Celkovo ide o zostavu 5.1.4ch, teda 5 kanálov smeruje k divákovi priamo a 4 dohora pre čo najväčší efekt priestorového zvuku. O zvuk sa stará 13 reproduktorov a jeden basový reproduktor. Zadné reproduktory majú po 60W, samotný soundbar 400 W a subwoofer 300 W.

Plusom je práve masívny subwoofer s 10″ meničom, ktorý už poznáme z iných top modelov značky. Dunivé basy sú tak isté. Navyše je ich možné ovládať na pribalenom diaľkovom ovládači. Cez diaľkové ovládanie má byť možné obsluhovať aj zapnutie Dolby Atmos zvuku.

Zdroj | JBL

Fanúšikov moderných technológií určite poteší aj podpora Apple Airplay 2 a Google Chromecast. Samozrejmosťou je tak aj Wi-Fi 5 a Bluetooth 4.2 pripojenie. Káblové pripojenie obsahuje 2 HDMI porty – HDMI IN a HDMI OUT (eARC) s HDCP 2.3. K dispozícii je aj USB port, Ethernet a optický audio vstup.

Zdroj | JBL

Novinka je už na našom trhu s cenou 999 eur. Vzhľadom na výbavu je to celkom slušná suma, konkurencia sa pohybuje s cenami vyše tisícky.

Zdroj | JBL
Zdroj