Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

JBL TUNE600BTNC - slúchadlá s potlačením hluku pre aktívnych ľudí

JBL TUNE600BTNC - slúchadlá s potlačením hluku pre aktívnych ľudí
Imrich Maťo
JBL TUNE600BTNC - slúchadlá s potlačením hluku pre aktívnych ľudí
91 %
Ďalšou z nedávno uvedených noviniek značky JBL na našom trhu sú slúchadlá na uši, tzv. on-ear, s označením JBL TUNE600BTNC. Už názov mnohé o nich napovedá, avšak aké sú pri reálnom, plnohodnotnom používaní?

Výhody

  • kvalita zvuku
  • ANC potlačenie hluku
  • výdrž batérie
  • priaznivá cena

Nevýhody

  • menšie náušníky časom tlačia
  • chýba aspoň jednoduchý látkový obal
  • atypický konektor na pripojenie kábla k náušníku

Siahodlho ospevovať zvukovú kvalitu slúchadiel JBL by bolo ako nosenie dreva do lesa. Vo svojej triede jednoducho patria k špičke, o tom niet pochýb. Nechcem však predbiehať, to po prvé, a nie je to ani zďaleka všetko, čo sa dá o JBL TUNE600BTNC povedať. To po druhé. Takže poďme pekne poporiadku.

Ako je z obrázkov zrejmé, a spomenul som to už v úvode, tieto mušľové slúchadlá sú typu on-ear, teda dosadajú na uši, neobopínajú ich. Polstrovanie mušlí je mäkké a príjemné na dotyk. Každú z mušlí je tradične možné povysunúť, takže si nasadenie slúchadiel každý môže prispôsobiť svojim potrebám.Ak si chcete slúchadlá zbaliť na cestu, určite vám príde vhod možnosť pootočenia mušlí, ako aj ich sklopenie dovnútra k mostu. Škoda, však, že v balení sa nenachádza aspoň jednoduché látkové puzdro, v ktorom by počas cestovania boli schované.

Pozrite si

JBL TUNE205BT – slúchadlá na každú príležitosť

Nosný most s polstrovaním na vnútornej strane, dosadajúcej na hlavu, je pevný. Nosenie týchto slúchadiel je v celku pohodlné. No mňa, napríklad, pri dlhom, niekoľko hodinovom nosení už tlačili na ušiach. Toto je však  individuálna skúsenosť, ktorú nemusí mať každý.

Keďže JBL TUNE600BTNC sú bezdrôtové slúchadlá, na pripojenie a komunikáciu (prioritne) využívajú Bluetooth verzie 4.1 s podporou profilov HFP 1.6, HSP 1.2, A2DP 1.2 i AVRCP 1.5. To vám umožní bezproblémové ovládanie prehrávania, prenos stereo zvuku, ako aj plnohodnotné využitie ako hands free sady pri telefonovaní.

Slúchadlá však disponujú aj možnosťou prepojenia zdroja zvuku prostredníctvom audio kábla, ktorý je súčasťou balenia. Toto sa vám hodí trebárs v situácii, keď máte vybitú batériu slúchadiel a k najbližšej elektrickej zásuvke je to ďaleko. Alebo, ak si s nimi chcete hudbu vychutnať trochu audiofilsky. Kábel bude vždy káblom.

Tu sa však na chvíľu ešte pristavím, aby som sa trochu zamyslel nad „nesmrteľnosťou chrústa“ a použitím atypického konektora na pripojenie kábla, ktorý je na náušníku, a teda aj na jednej zo strán kábla. Na strane, ktorou sa kábel zasúva do zdroja hudby, je tradičný 3,5 mm audio jack, ktorého prepojenie s káblom má čiastočné zahnutie. Čiže tu je všetko v poriadku.

Avšak na opačnej strane výrobca použil koncovku s menším priemerom. Osobne nevidím veľký význam tohto kroku. Iba, ak ním výrobca chcel dosiahnuť, aby so slúchadlami nebol používaný iný než originálny audio kábel.

Samotné ovládanie slúchadiel je umiestnené na pravom náušníku. Ak ich máte nasadené, rozmiestnenie ovládacích a signalizačných prvkov je odpredu dozadu v poradí: mikrofón, tlačidlo ON/OFF, LED diódy (signalizujú Bluetooth a ANC), tlačidlo ANC, konektor pre kábel a trojica tlačidiel pre hlasitosť a PLAY/PAUSE/CALL. Dobre to môžete vidieť na fotografiách.

Na umiestnenie ovládačov sa dá pomerne rýchlo zvyknúť si a nahmatanie toho správneho je potom rýchle a presné. Najmä, ak potrebujete rýchlo pozastaviť prehrávanie, alebo prijať hovor.

Jedným z bonusov a ťahákov slúchadiel JBL TUNE600BTNC je funkcia Active Noise Cancelling (ANC), inak povedané aktívne potláčanie okolitého hluku. Na jej aktiváciu slúži vyššie spomenuté tlačidlo. Dlahším podržaním (cca 2 s) ju zapnete alebo vypnete. Príslušný stav ANC signalizuje LED dióda. Pri používaní tejto funkcie však buďte obozretní, najmä ak sa pohybujete po ulici. ANC veľmi dobre eliminuje okolitý hluk, takže aby sa vám nestalo, že prepočujete napríklad okolo idúce auto a… Radšej nedopoviem.

O zvukový výstup sa starajú dynamické meniče veľkosti 32 mm s frekvenčným rozsahom 20 Hz – 20 kHz, impedanciou 32 Ω a citlivosťou 100 dB. Zvuk bol vyvážený, podporený tzv. JBL Pure Bass Sound, ktorý príjemne zvýrazňoval basové linky bez potláčania ostatných frekvencií.

Slúchadlá napája 610 mAh batéria, ktorú nabijete cez micro USB konektor na ľavom náušníku. Výrobca na svojich stránkach uvádza tri hodnoty výdrže, a to v závislosti od využívania Bluetooth a ANC. Najdlhšiu výdrž, až 30 hodín, deklaruje pri vypnutom BT a zapnutom ANC. Teda ak potláčanie hluku využívate počas pripojenia cez kábel. 22 hodinovú výdrž by ste mali dosiahnuť pri bezdrôtovom BT pripojení, avšak s vypnutým potláčaním ANC. Pri aktivovaných oboch funkciách (BT aj ANC) by nemal byť problém počúvať hudbu viac ako pol dňa.

Funkciu ANC som dlhodobo nepoužíval, vykonal som s ňou len niekoľko testov, takže najreálnejšiu skúsenosť mám so strednou hodnotou výdrže batérie. Isteže, nemal som slúchadlá na ušiach s pustenou hudbou celý deň, keďže ma už po niekoľkých hodinách tlačili. Denne som však počúval hudbu alebo telefonoval v priemere 5-6 hodín a za dva týždne aktívneho používania som slúchadlá nabíjal trikrát, zhruba kažbý štvrtý deň.

Myslím si, že slúchadlá JBL TUNE600BTNC zaujmú nie len tínedžerskú mládež, ale každého aktívne žijúceho používateľa. A to nie len moderným dizajnom, jednoduchým a intuitívnym ovládaním tlačidlami na pravej mušli, ale najmä typickým, kvalitným zvukovým prejavom. Bonusom je funkcia potláčania hluku ANC. Za cenu 99 € si môžete vybrať zo štyroch farebných verzií, bielej, čiernej, modrej a ružovej.

Cena je natoľko zaujímavá, že slúchadlám udeľujeme ocenenie DOBRÁ CENA.

Slúchadlá JBL TUNE600BTNC si môžete zakúpiť aj v predajnej sieti NAY, alebo si ich nechajte pohodlne doručiť priamo až domov.