Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

JBL prináša na slovenský trh herné príslušenstvo Quantum s podsvietením

JBL prináša na slovenský trh herné príslušenstvo Quantum s podsvietením
Zdroj | JBL
Michal Spiegel
JBL prináša na slovenský trh herné príslušenstvo Quantum s podsvietením
Zdroj | JBL
Zdroj | JBL

Dočkali sme sa. Popredný výrobca audio príslušenstva JBL začína na trh prinášať aj audio pre hráčov. Prvými lastovičkami na slovenskom trhu sú herné reproduktory a headset JBL Quantum.

JBL ponúka široké portfólio kvalitných audio zariadení, ktoré v redakcii využívame na dennej báze, či už ide o mini prenosný reproduktor JBL Clip 2 alebo 3, alebo niektoré z bohatej ponuky väčších reproduktorov, ktoré ponúkajú aj svetelné efekty – napríklad PartyBox 100. Aj preto bolo pre nás príjemným prekvapením, keď JBL na náš trh prinieslo aj príslušenstvo pre hráčov.

Zdroj | JBL
Pozrite si

Hľadáte rádio s pridanou hodnotou? JBL TUNER 2 a TUNER XL ju má

JBL Quantum Duo

159,00 € 

Prvou novinkou sú štýlové reproduktory JBL Quantum Duo, ktoré ponúkajú extravagantný dizajn s odhalenými membránami a dizajnovou prednou časťou zdobenou pruhmi. Pár týždňov ich už testujeme a môžeme povedať, že ponúkajú široký výber pripojenia. Okrem klasického 3,5 mm kábla, nechýba podpora pre microUSB – USB-A kábel na prepojenie s PC či bezdrôtové pripojenie Bluetooth 4.2.

Hlavnou devízou reproduktorov je však zvuk v kombinácii so svetelnými efektami. O kvalitné audio sa postará 2,5″ woofer a 0,75″ tweeter. Či už ide o výšky, basy alebo celkový zážitok z herného zvuku, sklamaní rozhodene nebudete.

Najviac sme sa však tešili, že JBL prenieslo svetelné efekty z iných reproduktorov do týchto herných. JBL Quantum Duo ponúkajú bohaté funkcie podsvietenia vrátane výberu jasu, farby či efektu podsvietenia.

Ak preferujete napríklad sýto-fialovú farbu, ktorá dodá vášmu hernému brlohu atmosféru, potom stačí nastaviť statické podsvietenie. Ak však preferujete zmeny farieb, stačí zvoliť pomocou tlačidla nastavenia na dynamickú zmenu farieb podľa aktuálneho zvuku. Taktiež je medzi možnosťami funkcia postupnej zmeny farieb. Efekt farebného podsvietenia oceníte obzvlášť večer, kedy reproduktory dotvárajú ambientný zážitok v interiéri.

Pozrite si

Trojica bezdrôtových slúchadiel od JBL poteší každé ucho

JBL Quantum 400

99,00 € 

K hraniu okrem reproduktorom patrí aj kvalitný herný headset. V ponuke JBL sa objavil dostupný model JBL Quantum 400, ktorý ponúka kvalitný priestorový zážitok z hrania, o ktorý sa starajú funkcie JBL QuantumSURROUND a DTS. Dizajn korešponduje s reproduktormi a nechýba bočné podsvietenie, ktoré zdobí nápis JBL.

Aj po niekoľkohodinovom hraní s týmto headsetom sme nepociťovali žiadne nepríjemné tlaky či nepohodlie. Práve naopak, tento headset ponúka príjemné koženkové náušníky z pamäťovej peny a nastaviteľný most, ktorý vám nespôsobí bolesť hlavy.

Samozrejmosťou headsetu je mikrofón, ktorý je výklopný a ktorý ponúka čistý prenos hlasu bez zbytočných hlukov a s funkciou vyváženia hlasov. Headset oceníte pri hraní v byte, kde dostanete plnohodnotný audio zážitok bez toho, aby ste niekoho rušili hlasným zvukom z TV alebo audio systému.

Zdroj | JBL

Ako hráči oceníte aj látkou potiahnutý kábel, ktorý sa ani raz počas používania novinky nezamotal a taktiež intuitívne ovládanie slúchadiel na boku jedného z náušníkov.

Napriek tomu, že ide o primárne PC headset, JBL Quantum 400 je plne kompatibilný aj s hernými konzolami Xbox, PlayStation, Nintendo Switch, no zvládne aj smartfóny, počítače Mac či VR headsety. Napriek týmto devízam, niektorým hráčom môže chýbať podpora pre Bluetooth bezdrôtové pripojenie. Absencia takéhoto pripojenia sa však odrazila na finálnej cene, ktorá je viac ako príjemná.

Pozrite si

JBL Bar 9.1 True Wireless Surround Sound má konečne Dolby Atmos

Pokiaľ vás reproduktory, prípadne headset z dielne JBL zaujali, kúpiť sa dajú cez oficiálnu JBL stránku.

Okrem uvedených modelov séria QUANTUM ponúka ďalšie modely. Pre menej náročných hráčov výrobca predstvil základný model QUANTUM 100 za 39,90 €, pre stredne náročných sú tu modely QUANTUM 200 (59,90 €) a QUANTUM 300 (79,00 €) a samozrejme aj bezdrôtové modely a to model QUANTUM 600 (149,00 €) a QUANTUM 800 (199,00 €). A samozrejme JBL myslí aj na profesionálov, séria pre nich ponúka model QUANTUM ONE za 249,00 €. Neskôr vám určite predstavíme podrobnejšie aj tieto modely.