Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

JBL prichádza s reinkarnáciou legendárnych reproduktorov L100

JBL prichádza s reinkarnáciou legendárnych reproduktorov L100
Zdroj | HARMAN
Juraj Procházka
JBL prichádza s reinkarnáciou legendárnych reproduktorov L100
Zdroj | HARMAN
Zdroj | HARMAN

Spoločnosť HARMAN, zastrešujúca aj značku JBL, ktorá je dcérou Samsung Electronics Co., Ltd., predstavila na CES 2018 modernizovaný model legendárnych reproduktorov JBL L100.

Nová verzia s označením JBL L100 Classic vychádza z populárneho 3-cestného reproduktora L100 uvedeného v roku 1970, ktorý bol spotrebiteľskou verziou obľúbeného monitora JBL 4310 Pro Studio.

Pozrite si

Samsung kupuje HARMAN za 8 miliárd dolárov

Pôvodný model JBL L100 bol, ako sme už uviedli, uvedený na trh v roku 1970 a pre značku JBL znamenal obrovský úspech. „Boli to nielen najpredávanejšie reproduktory JBL, ale podľa všetkého boli aj najpredávanejším reprosystémom desaťročia,“ povedal Jim Garrett, riaditeľ produktovej stratégie a plánovania Luxury Audio v spoločnosti HARMAN.

Zdroj | HARMAN

Nová inkarnácia  JBL L100 Classic zdieľa veľa detailov s pôvodným modelom. Platí to aj o trojcestnej technológii a penových krycích mriežkach Quadrex. Tie sú k dispozícii v čiernej, modrej alebo oranžovej farbe a všetky sú s čiernym a bronzovým logom JBL. Skrinky majú povrchovú úpravu z pravej drevenej orechovej dyhy, predný a zadný panel je v čiernom prevedení.
Výrazné inovácie sa však skrývajú pod „kapotou“. Došlo k podstatným vylepšeniam vnútorných komponentov, ladenia komôr a riešenia výhybiek.

Reproduktory používajú novovyvinutý 25 mm titanový kopulový výškový menič JT025Ti1 s vlnovodom s akustickou šošovkou pre optimálnu integráciu so 125 mm (5“) stredotónovým reproduktorom JM125PC.

Pozrite si

JBL Boombox – prenosný reproduktor, ktorý vás poriadne rozvibruje

Vertikálne usporiadanie meničov pre vysoké a stredné tóny je mierne posunuté vpravo od nižšie umiestneného basového reproduktora 1200FE s priemerom  300 mm (12“). Woofer pracuje v systéme bass reflex, naladenom pomocou jedinej vyžarovacej portovej trubice s vývodom na prednom paneli.

Ovládače zosilňovačov vysokých a stredných frekvencií sa nachádzajú v ľavom hornom rohu predného panelu.

Zdroj | Vintage Speaker Reviews

Reproduktory môžu byť umiestnené buď vertikálne alebo horizontálne a JBL tiež ponúka pár voliteľných podlahových stojanov ako príslušenstvo. Pomocou nich sa reproduktory mierne naklonia pre vyžarovanie smerom hore.

Pozrite si

JBL má v ponuke tri nové bezdrôtové slúchadlá s podporou Google Assistant

Ďalšie technické podrobnosti o reproduktoroch zatiaľ výrobca neuvádza, ich rozmery (VxŠxH) sú 64,8 cm x 39,4 cm x 34,9 cm (25,5 „x 15,5″ x 13,75“).

Pokiaľ patríte k fanúšikom produktov HARMAN, pôvodných JBL L100, alebo vás jednoducho nové reproduktory JBL L100 Classic oslovujú, budete musieť počkať do jari, kedy by sa mali objaviť na trhu. Nejde však o žiadny low-end, čomu zodpovedá aj cena 4 000 USD/pár.

Zdroj