Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

JBL má soundbar s Dolby Atmos za pár stovák

JBL má soundbar s Dolby Atmos za pár stovák
Zdroj | JBL
Števo Porubský
JBL má soundbar s Dolby Atmos za pár stovák
Zdroj | JBL
Zdroj | JBL

JBL Bar 5.0 MultiBeam je to, čo si mnohí priali – cenovo dostupný soundbar s podporou zvuku Dolby Atmos. Žiaľ, netreba mať veľké očakávania, za 400 dolárov nemôžete získať zvuk aký ponúkajú soundbary s násobne vyššími cenami.

Zdroj | JBL

Cenovo dostupný soundbar JBL Bar 5.0 MultiBeam je jedným z mála z dielne JBL, ktorý nemá v balení aj externý bezdrôtový subwoofer. JBL má takéto soundbary v ponuke iba dva, pričom Bar 5.0 vychádza práve z menšieho modelu Bar 2.0.

Novinka chce všetky zložky zvuku vytvárať z jedného miesta pomocou viacerých meničov, pričom dva smerujú dohora. Práve tie a s využitím technológie JBL 3D Surround Sound majú vytvárať 3D priestorový zvuk. O hlboké tóny sa má starať štvorica pasívnych žiaričov.

Plusom novinky je možnosť integrácie do mutliroom systému Amazon Alexa, ale aj zabudovaný Google Chromecast či podporu Apple AirPlay 2. Chýbať nemôže ani Bluetooth modul pre pripojenie bezdrôtových zdrojov hudby od smartfónu až po počítač.

Na ovládanie bude slúžiť štvorica tlačidiel na hornej strane, ale aj samostatné diaľkové ovládanie pre rýchle prepínanie. O zvolenom režime bude informovať LED displej pod prednou mriežkou. Samozrejmosťou je aj jeden HDMI port, ale aj optické pripojenie. K dispozícii bude aj USB port, ale opäť len pre servisné účely.

Novinka bude v predaji už túto jar s cenou necelých 400 dolárov. U nás môžeme očakávať rovnakú sumu, ale v eurách, keďže tá dolárová je bez tamojších daní.

Zdroj | JBL

Ilustračný obrázok

Zdroj