Reklama

JBL Flip 4 - s týmto perfektným reproduktorom sa môžete aj okúpať

Michal Spiegel
96 %
Na stole nám pristál nový počin od profesionála na trhu s audiom. Má JBL Flip 4 našliapnuté, aby sa stal najlepším reproduktorom tohto roku?

Výhody

  • Perfektný zvuk
  • Vodeodolnosť

Nevýhody

  • Connect+ nefunguje so všetkými JBL reproduktormi
  • Výdrž batérie mohla byť o niečo dlhšia

Milujem testovanie produktov od JBL. Pred samotným rozbalením už viem, že ma čaká kvalitný audio zážitok, aký vie na trhu ponúknuť len JBL od Harmanu. Výnimkou nie je ani nový valcový reproduktor JBL Flip 4.

Dizajn si JBL udržal a tak vás čaká štýlový čierny valec s nápisom JBL, štyrmi hlavnými tlačidlami, ktoré nájdete na membránovej časti reproduktora a dve tlačidlá, pre spustenie a pre možnosť spárovania s inými reproduktormi pre vytvorenie stereo zvuku.

Po bokoch valca nájdeme basové reproduktory, ktoré pri nízkych tónoch poriadne dunia. Nechýba šikovné putko na prenášanie či uviazanie. Reproduktor je relatívne mohutný a ťažký, takže sa jedná skôr o zariadenie na prenášanie v batohu.

Prvotné spárovanie s počítačom prebehlo rýchlo a bez problémov. Následný test zvuku prebehol perfektne a zvuk mi doslova vyrazil dych. Do tak malého zariadenia napratať tak hlučný reproduktor s perfektnými basami považujem za umenie.

Pozrite si

Takto vyzerá reproduktor v reproduktore. Od JBL

Či už počúvate klasický rock alebo klasiku, Bluetooth reproduktor vám ponúkne provtriedny audio zážitok, ktorý svojou hlučnosťou prekoná väčšinu outdoor reproduktorov.

Museli sme samozrejme vyskúšať aj spomínanú vodeodolnosť. Všetky hlavné časti chráni pogumovaný materiál reproduktoru vrátane konektoru na nabíjanie. Vziať JBL Flip 4 do bazénu či pod sprchu mu nerobí ani najmenší problém. Po vytiahnutí z vody je akurát vtipné sledovať, ako kvapky lietajú pri silných basoch na všetky strany.

Certifikát IPX7 sa postará o dokonalú ochranu reproduktora, ktorá by nemala vymiznúť ani časom, takže príležitostné ošpliechanie vodou či okúpanie by mu uškodiť nemalo.

Pozrite si

JBL Everest 300 – slúchadlá plné rozporov

Reproduktor disponuje aj funkciou JBL Connect+, ktorá umožní prepojiť JBL Flip 4 s podporovanými reproduktormi, ktoré tiež touto funkciou disponujú. Škoda len, že nepodporuje všetky JBL reproduktory. Spárovanie s mojim JBL Clip 2 sa nepodarilo a to tento mini reproduktor podporuje stereo zvuk a prepojenie s inými JBL Clip 2 reproduktormi. Ak však vlastníte ešte jeden JBL Flip 4 alebo reproduktory s funkciou Connect+, s kombinovaným prepojením nebudete mať najmenší problém.

Na prepojenie si môžete stiahnúť aj aplikáciu JBL Connect App, ktorá je zdarma na iOS a Android zariadeniach. Výhodou JBL Flip 4 je možnosť jeho umiestnenia. Okrem štandardného horizontálneho položenia si môžete reproduktor umiestniť aj vertikálne alebo zavesiť na dvere či niekde v záhrade za šnúrku. Jedná sa o ideálne riešenie, keď ho máte napríklad vonku a neviete, kde reproduktor umiestniť.

JBL Flip 4 obsahuje samozrejme aj mikrofón pre vybavovanie hovorov či pre komunikáciu s hlasovými asistentmi.

Pozrite si

Vyhraj prenosný Bluetooth reproduktor JBL FLIP 4!

Čo sa týka nabíjania, reproduktor vydrží na jedno nabitie relatívne dlho, no stále je čo zlepšovať. Na obale sa píše 12 hodín, mne vydržal okolo 10, ale to som ho mal pustený na plno a stále. Ak sa reproduktor vybíja, na vrchnej časti nájdete malé diódy, ktoré vás informujú o stave batérie. Nevýhodou je, že reproduktor neupozorní na nízku batériu zvukovým upozornením, jednoducho sa vypne.

Ak by som mal zhodnotiť využitie, jedná sa o ideálne zariadenie na domáce oslavy či letné grilovačky, kedy vám reproduktor nemá problém ozvučiť ani väčší priestor. Čo sa týka počúvania vo vnútri domu či bytu, JBL Flip 4 ponúkne bohatý audio zážitok, len si dávajte pozor, aby sa nesťažovali susedia na hluk.

Záverom musím pochváliť aj cenu, ktorá robí z tohto kúsku dostupný produkt. 139 eur za kvalitný reproduktor s uveriteľnými basami a hlučným podaním zvuku je sympatická cena. JBL opäť len dokazuje, že vie vyrábať kvalitné audio zariadenia, ktoré sa neboja vody a cudzia im nie je ani vysoká hlasitosť. JBL Flip 4 je perfektným prírastkom do rodiny JBL by Harman, ktorý rozprúdi každú zábavu a ktorý určite odporúčam kúpiť.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.