Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Jazdili sme prémiový Lexus ES 300h. Ohuruje technológiami aj spotrebou

Jazdili sme prémiový Lexus ES 300h. Ohuruje technológiami aj spotrebou
TECHBOX
Jazdili sme prémiový Lexus ES 300h. Ohuruje technológiami aj spotrebou

Priatelia, možno ste si všimli, že v redakcii TECHBOX nám už prešiel nejeden Lexus a naše nadšenie z týchto modelov stúpa každým ďalším modelom, ktorý si môžeme vyskúšať. Nie je ľahké odlíšiť sa, v prémiovom segmente už tobôž. Lexus si však ide svoje a to je dobre.

Model ES je majestátny a dostal do vienka všetky prvky DNA luxusných sedanov Lexus. V našom prípade ES-ko pôsobí navyše aj športovo, aby nie, máme tu F SPORT TOP, takmer to najlepšie čo do ES-ka môžete vopchať.

Obsah pokračuje pod reklamou

Spredu je Lexus ES neprehliadnuteľný. Charakteristická maska chladiča má odvážnejší a sebavedomejší vzhľad, pridajte k tomu nové užšie LED predné svetlá s typickým tvarom L pri dennom svietení a máte vystarané na obdivné pohľady okoloidúcich.

Modrá zafírová metalíza nebude bežná, no musíme uznať, že pre výbavu F SPORT sa mimoriadne hodí. Čisté športové línie inak luxusnej limuzíny sa tiahnu po celej dĺžke auta až po zadnú časť.

Vnútri nájdete kvalitné materiály všade, kam sa pozriete a čoho sa dotknete. V našom prípade gro interiéru tvorí príjemná koža, ktorá kombinuje bielu a čiernu farbu. Interiér je tak svetlý, ale nemusíte sa obávať, že bude skoro zašlý. Aj palubná doska je potiahnutá kožou alebo ju tvoria príjemné mäkčené plasty.

Technológií je tu celkovo bohate, no oceníte obrovské množstvo hardvérových tlačidiel, ktorými ovládnete takmer všetky dôležité funkcie. V redakcii milujeme technológie, no musím priznať, že minimum dotykových displejov je v tomto prípade skôr výhodou.

To, čo je však poriadnou štýlovkou je plne grafický displej pred vami. Hardvérová obruč sa totiž vie sama posunúť v prípade, že si chcete nastaviť vybrané funkcie. Toto sú prvky, ktoré vás tu budú baviť, nehovoriac o efektných hardvérových hodinách, ktoré sú súčasťou palubnej dosky.

Ako jazdí nový Lexus ES 300h ,ako fungujú jeho asistenti a záverečný verdikt sa dozviete v našom novom videu:

Video sme pripravili v spolupráci s našim partnerom.