Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Jakub Kraľovanský - Ak investujete do kryptomien, musíte byť v obraze

Jakub Kraľovanský - Ak investujete do kryptomien, musíte byť v obraze
Zdroj | Trader 2.0
PR článok
Jakub Kraľovanský - Ak investujete do kryptomien, musíte byť v obraze
Zdroj | Trader 2.0
Zdroj | Trader 2.0

Kryptomeny sa po značnom útlme opätovne dostávajú na titulky novín. Kým to však kedysi bolo vďaka ich extrémne vysokým cenám, dnes sa do pozornosti dostávajú naopak kvôli prepadom cien a rôznym škandálom.

V dnešnom rozhovore preto vyspovedáme zakladateľa projektu Trader 2.0 a obchodníka s kryptomenami na plný úväzok Jakuba Kraľovanského, ktorý nám aktuálne dianie bližšie objasní. Našou témou bude aktuálny vývoj na trhu s kryptomenami.

Ahoj Jakub ty pre nás pravidelne píšeš o kryptomenách a už si bol aj v našom videu. Tentokrát sme sa rozhodli pre formu rozhovoru. Moja zahrievacia otázka bude, či stále obchoduješ s kryptomenami aj napriek zlej situácii, ktorá tam teraz vládne.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ahoj, ďakujem za pozvanie. Áno v podstate stále, ale dávam si od obchodovania prestávky pravidelne všetky víkend aj sviatky aby som sa z toho nezbláznil. Za tie roky som si na krypte už zvykol asi na všetko, čiže viem sa prispôsobiť. Samozrejme aktuálne situácia nie je ideálna, ale také som si už zažil a presne viem, čo v nich robiť.

Už je to viac ako rok čo najväčšia kryptomena Bitcoin klesá. Ako to vnímaš?

Áno, ten cyklus sa neustále opakuje. Máme tu obdobie, kedy silno rastie a obdobie kedy klesá. Samozrejme ten pokles je veľký, ale dôležité je povedať, že fundamentálne sa nič nezmenilo. Navyše klesajú aj akcie, indexy či zlato. Takže Bitcoin a všetky kryptomeny klesajú podobne ako aj celý trh.

Na webe Trader 2.0 aktuálne prebieha akcia -30% na všetky vzdelávacie členstvá.

Myslíš si, že kauza FTX a jej krach je pre Bitcoin problém?

Celkovo to samozrejme kryptomeny zasiahlo. Hlavne cenovo. Bola panika a ľudia nevedeli čo robiť a médiá strašili. Avšak bitcoin ako taký to nezasiahlo technologicky vôbec. Akruát táto správa vyvolala paniku avšak nič nezmenila.

Ak sa nemýlim, tak FTX bola druhá najväčšia krypto burza na svete. Ako sa to mohlo stať?

Bohužiaľ to bol podvod ich CEO. Hospodárenie danej burzy bolo veľmi zlé. Tým, že nie všetky krypto burzy sú riadne regulované, tak niekedy je veľmi ťažké aby sa človek dopátral ku tomu ako daná burza hospodári a ako sa jej darí prípadne aké má rezervy. S jedlom rastie chuť a to sa stalo aj v tomto prípade. SBF čo bol CEO danej burzy bohužiaľ urobil podvod na ľudí a v podstate sám burzu vytuneloval.

Ako sa takýmto veciam brániť?

Je to celkom zložité. Samozrejme my ako krypto komunita sme na to upozorňovali. Pre bežného človeka, ktorý kryptomeny nesleduje každý deň to bolo veľmi zložité a v podstate sa to dozvedel až keď bolo neskoro.

Stále appelujem na ľudí aby boli v obraze. Keď investujú do kryptomien, mali by mať pravidelný prístup ku informáciám, pretože veci sa v kryptomenách menia expresne rýchlo.

Pozrite si

Jakub Kraľovanský – Bitcoin je najbezpečnejšie platidlo | TECHTALKS

Ako vidíš rok 2023. Budeme sa viesť na pozitívnejšej vlne?

Ťažko povedať. Myslím si, že začiatok roka bude ešte dosť zlý, ale ku koncu roka by už mohlo svitať na lepšie časy. Dosť však bude záležať od celkovej situácie na trhoch.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ale myslím si, že ,,krypto zima“ tu ešte pár mesiacov bude.

Ak by chcel človek sledovať dianie okolo kryptomien hlbšie prípadne mať viac informácií, tak čo mu odporúčaš?

Tak určite náš vzdelávací portál Trader 2.0. Okrem webovej stránky máme aj Youtube kanál či iné sociálne siete, kde pravidelne pridávame všetko najdôležitejšie.

Ďakujem Jakub za tento rýchly rozhovor a prajem veľa úspechov!

Ja ďakujem za pozvanie.

Zdroj