Reklama

Jaguar a Land Rover budete môcť ovládať prirodzenou rečou, aj keď len v angličtine

Marek Šimunek

Už budúci rok bude Jaguar F-Type vybavený novým multimediálnym systémom inControl, ktorý sa rok po ňom dostane do všetkých modelov tejto značky a tiež do všetkých modelov Land Roveru. V tej dobe však už bude systém vybavený unikátnym hlasovým ovládaním justDrive, ktorý pre automobilky vytvoril startup CloudCar zo Silicon Valley. Nový systém umožní okrem bežných činností ako je vytáčanie kontaktov, či prijatie hovoru iba hlasom aj ovládanie niektorých aplikácií.

justDrive

JustDrive tak prinesie majiteľom nových Jaguarov a Land Roverov možnosť interakcie s aplikáciami ako je Spotify, Twitter, či Yelp iba pomocou hlasu. Hlasové ovládanie by pritom malo byť schopné rozoznávať prirodzený hlas a nie len prednastavené frázy, ako to je u väčšiny podobných systémov. Bohužiaľ ak si plánujete kúpiť vozidlo spomínaných značiek tu na Slovensku, pravdepodobne budete musieť využívať aj naďalej anglický jazyk, nakoľko o mutáciách systému do iných jazykov sa spoločnosť nevyjadrila.

justDrive

Napriek tomu, že justDrive je systém vyvíjaný priamo pre vozidlá, jedná sa o samostatnú aplikáciu pre váš smartfón, ktorý následne pre využitie možností ovládania pripojíte k autu prostredníctvom Bluetooth, alebo USB. Na displeji multimediálneho systému auta sa následne objaví minimalistické prostredie, pomocou ktorého môžete ovládať svoj smartfón. Aplikácia je zatiaľ len pre smartfóny s iOS 8, ale jej verzia pre Android smartfóny by sa mala objaviť tiež. Pravdepodobne sa tak stane najneskôr začiatkom roku 2016, kedy by sa justDrive malo objaviť vo všetkých vozidlách Jaguar a Land Rover.

Foto: Land Rover, autoblog.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.