Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Jágrova KIA EV6 na totálku, elektromobil odolal tvrdému nárazu električky

Jágrova KIA EV6 na totálku, elektromobil odolal tvrdému nárazu električky
Zdroj | @jj68jaromirjagr
Stanislav Vinc
Jágrova KIA EV6 na totálku, elektromobil odolal tvrdému nárazu električky
Zdroj | @jj68jaromirjagr
Zdroj | @jj68jaromirjagr

Celosvetovo známy český hokejista Jaromír Jágr mal v stredu v centre Prahy dopravnú nehodu. Pri šoférovaní svojho elektromobilu KIA EV6 si nevšimol prichádzajúcu električku, ktorá do vozidla nabúrala v mieste vodičových dverí.

Jaromír Jágr sa o svoju skúsenosť podelil so svojimi fanúšikmi na sociálnej sieti Instagram. K nehode došlo na Plzeňské ulici, kedy sa Jágr so svojim elektromobilom snažil prejsť do opačného smeru, pričom si nevšimol prichádzajúcu električku zľava v rovnakom smere, akým šiel on.

Jágr vo svojom príspevku priznal, že nehoda vznikla jeho vinou, no zároveň pochválil svoj elektromobil KIA EV6, ktorý ho napriek tvrdému nárazu presne do oblasti, v ktorej sedel, dokázal ochrániť. Z vozidla vyviazol aj vďaka bočným airbagom bez akýchkoľvek zranení.

„Myslel jsem si, že je to můj konec. Vždy jsem věřil, že vyšší moc má nade mnou ochranou ruku a dnes jsem se o tom znovu přesvědčil. Díky Bohu! A také mě překvapila a vlastně i zachránila moje KIA, ze které jsem i přes to, jak to hrozivě vypadalo, vylezl bez zranění.“, uviedol Jágr v príspevku.

Pozrite si

Kia EV6 nás očarila! Technológiou nabitý elektromobil so športovým prejavom

Pri nehodách elektromobilov musia záchranné zložky počítať aj s rizikom vzniku požiaru spôsobeného batériami, ktoré sa môžu v prípade poškodenia vznietiť a to aj opakovane po ich uhasení. V prípade tejto nehody však k požiaru nedošlo.

Hasičské zbory preto v spolupráci s odťahovými službami elektrifikované vozidlá ukladajú zvyčajne na 48 hodín do vodného „kúpeľa“, ktorý má eliminovať prípadné riziká požiaru. Mnoho zborov a služieb však zatiaľ takýmito špeciálnymi bezpečnostnými kontajnermi ešte nedisponuje.

Svoju skúsenosť so zdĺhavým odstraňovaním dôsledkov dopravnej nehody a zabezpečením elektrifikovaného vozidla získali v uplynulých týždňoch aj slovenskí hasiči pri zrážke plug-in hybridného vozidla Mitsubishi Eclipse Cross PHEV s vlakom. Aký postup pri zabezpečení elektromobilu KIA EV6 Jaromíra Jágra zvolil Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy v tejto chvíli nie je jasné.