Jágrova KIA EV6 na totálku, elektromobil odolal tvrdému nárazu električky

ZDROJ | @jj68jaromirjagr

Celosvetovo známy český hokejista Jaromír Jágr mal v stredu v centre Prahy dopravnú nehodu. Pri šoférovaní svojho elektromobilu KIA EV6 si nevšimol prichádzajúcu električku, ktorá do vozidla nabúrala v mieste vodičových dverí.

Jaromír Jágr sa o svoju skúsenosť podelil so svojimi fanúšikmi na sociálnej sieti Instagram. K nehode došlo na Plzeňské ulici, kedy sa Jágr so svojim elektromobilom snažil prejsť do opačného smeru, pričom si nevšimol prichádzajúcu električku zľava v rovnakom smere, akým šiel on.

Jágr vo svojom príspevku priznal, že nehoda vznikla jeho vinou, no zároveň pochválil svoj elektromobil KIA EV6, ktorý ho napriek tvrdému nárazu presne do oblasti, v ktorej sedel, dokázal ochrániť. Z vozidla vyviazol aj vďaka bočným airbagom bez akýchkoľvek zranení.

„Myslel jsem si, že je to můj konec. Vždy jsem věřil, že vyšší moc má nade mnou ochranou ruku a dnes jsem se o tom znovu přesvědčil. Díky Bohu! A také mě překvapila a vlastně i zachránila moje KIA, ze které jsem i přes to, jak to hrozivě vypadalo, vylezl bez zranění.“, uviedol Jágr v príspevku.

RECENZIAKia EV6 nás očarila! Technológiou nabitý elektromobil so športovým prejavom

Pri nehodách elektromobilov musia záchranné zložky počítať aj s rizikom vzniku požiaru spôsobeného batériami, ktoré sa môžu v prípade poškodenia vznietiť a to aj opakovane po ich uhasení. V prípade tejto nehody však k požiaru nedošlo.

Hasičské zbory preto v spolupráci s odťahovými službami elektrifikované vozidlá ukladajú zvyčajne na 48 hodín do vodného „kúpeľa“, ktorý má eliminovať prípadné riziká požiaru. Mnoho zborov a služieb však zatiaľ takýmito špeciálnymi bezpečnostnými kontajnermi ešte nedisponuje.

Svoju skúsenosť so zdĺhavým odstraňovaním dôsledkov dopravnej nehody a zabezpečením elektrifikovaného vozidla získali v uplynulých týždňoch aj slovenskí hasiči pri zrážke plug-in hybridného vozidla Mitsubishi Eclipse Cross PHEV s vlakom. Aký postup pri zabezpečení elektromobilu KIA EV6 Jaromíra Jágra zvolil Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy v tejto chvíli nie je jasné.

Komentáre k článku