Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Jabra Elite 7 Pro využívajú snímač kostného vedenia

Jabra Elite 7 Pro využívajú snímač kostného vedenia
Zdroj | Jabra
Richard Pliešovský
Jabra Elite 7 Pro využívajú snímač kostného vedenia
Zdroj | Jabra
Zdroj | Jabra

Jabra predstavila trio nových bezdrôtových slúchadiel, vrátane vlajkového modelu Elite 7 Pro nahrádzajúci model 85t. Nová technológia MultiSensor Voice využíva snímač kostného vedenia, viacero mikrofónov a pokročilé algoritmy.

Zdroj | Jabra

Elite 7 Pro má prepracovaný dizajn a menšie rozmery, no zároveň všetky najlepšie funkcie predchádzajúcich modelov ostali zachované. Jabra pri nových slúchadlách zapracovala najmä na MultiSensor Voice, technológii prinášajúcej čistejší zvuk hovorov. O čo ide?

Zdroj | Jabra

Snímač kostného vedenia zachytáva vibrácie čeľuste pomocou sady štyroch mikrofónov a inteligentných algoritmov. Snímač kostného vedenia, resp. jednotka snímania hlasu (VPU) sa spustí, keď tieto algoritmy detegujú určité typy hluku z mikrofónov, napríklad vietor. Technológia následne skombinuje hlasové údaje zo senzora a mikrofónov na prenos najlepšej možnej kvality hovoru.

Pozrite si

Najväčší konkurent AirPods Pro, Jabra Elite 85t prichádza s novými farbami

VYbrať si môžete až z piatich úrovní ANC alebo HearThrough, odborne optimalizovaných v aplikácii Sound +, aby ste vždy počuli ten správny pomer zvuku a hluku pozadia.

Elite 7 Pro sú o 16 % menšie ako model Elite 75t, ktoré boli doteraz najkompaktnejšími slúchadlami spoločnosti. Menšie slúchadlá sa pohodlnejšie nosia, okrem toho sa môže Jabra oprieť o odbornosť naslúchacích prístrojov materskej spoločnosti GN a knižnicu s viac ako 62 000 skenov uší. Vďaka tomu má veľmi dobrý prehľad o ideálnom tvare slúchadiel.

Zdroj | Jabra

Vonkajší ovládací panel novinky obkresľuje celé slúchadlo namiesto dokonalého kruhu s malým výčnelkom, ktorý sa vysunul tak, aby sa do neho zmestili mikrofóny. Jabra tiež prepracovala nabíjacie puzdro, prináša užší oválny dizajn.

Technológia Bluetooth Multipoint zaisťuje spojenie s dvoma zariadeniami súčasne. Bezdrôtové spojenie zabezpečuje Bluetooth 5.2.

Zdroj | Jabra

Elite 7 Pro vydržia na jedno nabitie 9 hodín, s vypnutým filtrom hluku je to až 11 hodín. Puzdro dobije slúchadlá takmer trikrát, čo znamená, že nabíjačku budete musieť hľadať až po 35 hodinách počúvania. V prípade, že si neaktivujete ANC s nimi vydržíte 42 hodín. Rýchlonabíjanie vám za 5 minút dodá energie na viac ako hodinu počúvania. Nechýba podpora bezdrôtového nabíjania.

Zdroj | Jabra

Ďalší model, Jabra Elite 7 Active majú podobný dizajn ako Elite 7 Pro a obsahujú takmer všetky funkcie. Ponúkajú ANC, režim priehľadnosti HearThrough, 9-hodinovú výdrž, bezdrôtové nabíjanie a vodotesnosť IP57. Hlavné rozdiely sú, že Elite 7 Active nemá technológiu Pro MultiSensor Voice, no športový model je vyrobený z nového materiálu, ktorý spoločnosť Jabra nazýva ShakeGrip. Ide o tekutú silikónovú gumu, ktorá by mala pomôcť pri celkovom prispôsobení, keď sa počas športovania spotíte.

Zdroj | Jabra

Cenovo najdostupnejší je tretí model, Elite 3. Nemá ANC ani bezdrôtové nabíjanie, ale ponúka množstvo funkcií, vďaka ktorým nemusí ísť vôbec o zlú voľbu pri rozhodovaní o ich kúpe. Ponúkajú 7-hodinovú výdrž batérie, režim transparentnosti HearThrough, prispôsobiteľný ekvalizér a integrované ovládacie prvky.

Zdroj | Jabra

Jabra Elite 7 Pro a Elite 7 Active budú v predaji od 1. októbra za zhruba 199,99 eur. Jabra Elite 3 si kúpite za 79,99 eur.

Zdroj