iPhone Xs vs. 10-tisícový Canon C200, výsledok vás prekvapí

ZDROJ | Photos in Color

Apple si je každý rok presvedčený o tom, že iPhone je jedno z najlepších zariadení na nahrávanie videa. Samozrejme sa však nevyrovná profesionálnym kamerám, alebo áno?

recenziaApple iPhone XS – konečne mu nič nechýba

Túto otázku si položil aj Ed Gregory, ktorý využíva na profesionálne nakrúcanie reklám svoj Canon C200, ku ktorému tentokrát pridal objektív Sigma Art 18-35/1.8. Táto zostava má spoločne hodnotu zhruba 10-tisíc dolárov, no podľa testu sa jej vyrovná aj najnovší iPhone Xs Max. Len pre dodatok, iPhone Xs a Xs Max majú identické fotoaparáty, takže to platí pre oba modely.

https://youtu.be/k2CJoR3F2t0

Na Canon C200 bol pripevnený iPhone Xs Max a tieto zariadenia boli spoločne namontované na gimbal DJI Ronin-S. Vo videu tak môžete vidieť takmer identické zábery, no Canon zachytával video v RAW formáte, ktorý bolo nutné dodatočne farebne upraviť. Materiál z iPhone Xs Max bol oproti tomu takmer kompletný, pred publikáciou došlo len k miernej úprave farieb.

ZDROJ | Photos in Color

Výsledok prekvapil aj samotného Gregoryho, ktorý samozrejme ukázal na niektoré nedostatky menšieho snímača v iPhone. Najväčším nedostatkom smartfónu bolo prehnané automatické ostrenie, ktoré odoberalo kinematický zážitok zo záberov. Zábery podľa všetkého vyzerali na obrazovke smartfónu bezchybne, no po importe do 27-palcového iMacu už bolo možné vidieť nedostatky v presvetlení a strate detailov.

Pozrite siiPhone Xs už aj na Slovensku. Vieme, kde ho kúpite najlacnejšie

Porovnávané kamery samozrejme nie sú ani zďaleka z rovnakej ligy, no je obdivuhodné, že Apple túto ligu takmer dobieha a ľuďom dáva do rúk zariadenie, ktorým sa približujú ku kvalite profesionálnych kamier.

ZdrojPhotos in Color,9to5Mac

Komentáre k článku