Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Apple iPhone s USB-C portom je realitou!

Apple iPhone s USB-C portom je realitou!
Zdroj | Apple
Michal Spiegel
Apple iPhone s USB-C portom je realitou!
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Len nedávno sme informovali o snahách Európskej komisie o zavedení jednotného USB-C. Proti je samozrejme spoločnosť Apple, ktorá využíva proprietárny Lightning konektor. Študentovi techniky sa však podarilo vytvoriť iPhone s funkčným USB-C konektorom.

Pri iPade mini je USB-C realitou, no z vyjadrení spoločnosti Apple sa pravdepodobne skôr dočkáme iPhonu bez káblového konektoru spoliehajúce sa len na bezdrôtové nabíjanie ako s USB-C. Práve USB-C sa javí ako vhodná alternatíva na zavedenie na celoeurópskej úrovni. Cieľom je zredukovať odpad z elektroniky a taktiež zvýšiť zákaznícky komfort. Pozícia Applu je, že takéto nariadenie by mohlo zastaviť inovácie.

Pozrite si

EÚ to opäť skúša s návrhom na povinné USB-C

Ken Pillonel, študent na švajčiarskom federálnom inštitúte technológií vyskúšal prerobiť iPhone X na smartfón s USB-C konektorom. Okrem nabíjania sa mu podarilo pretransformovať port tak, že prenáša aj dáta.

Výmena podľa Pillonela trvala niekoľko mesiacov, takže nejde o zrovna jednoduchú inštaláciu. Taktiež to znamená, že iPhone týmto zásahom stratil svoju záruku.

Uvidíme, ako dopadne pripravovaný zákon o zavedení jednotných nabíjačiek, ktorý počíta okrem smartfónov aj s tabletmi, kamerami, slúchadlami, prenosnými reproduktormi či handheld konzolami. Podľa dát používa Lightning nabíjanie až 20 % zariadení v Európe.

Zdroj