Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

iPhone 12 sa k nám v septembri asi nedostane

iPhone 12 sa k nám v septembri asi nedostane
Zdroj | EverythingApplePro
Michal Spiegel
iPhone 12 sa k nám v septembri asi nedostane
Zdroj | EverythingApplePro
Zdroj | EverythingApplePro

Každoročné predstavenie nového iPhonu spojené so septembrovým spustením predaja sa tento rok asi konať nebude. Indície naznačujú, že Applu hrozí odklad výroby.

Výkonný riaditeľ spoločnosti Broadcom, jedného z najväčších dodávateľov pre Apple, sa vyjadril, že „veľký severoamerický výrobca smartfónov bude čeliť odkladu výrobného cyklu„. Všetko tak naznačuje, že hovoril práve o spoločnosti Apple.

Zdroj | EverythingApplePro
Pozrite si

Nový jailbreak vraj dokáže odomknúť takmer každý iPhone

Broadcom, ktorý dodáva do iPhonov čipy, dostáva väčšinou objednávky na komponenty v tomto období. Tento rok sa pravdepodobne aj kvôli koronakríze nič nekoná. Spoločnosť tak očakáva zisky z predaja týchto čipov až v štvrtom štvrťroku 2020.

Podľa informácií, ktoré uverejnil portál Bloomberg, to vyzerá tak, že spustenie predaja nového iPhonu sa tak môže oneskoriť o niekoľko týždňov.

Dôležité je pri oznámeniach a spustení predaja v prvom rade načasovanie, ktoré korešponduje s náladou konzumentov. Aj preto sa väčšina zariadení a nových produktov začína predávať na jeseň, aby sa stihli predávať pred Vianocami, kedy ľudia míňajú najviac peňazí.

iPhony sa začali predávať vždy v druhej polovice septembra s výnimkou iPhonu X, ktorý sa začal predávať o niečo neskôr. Indície naznačujúce, že tohtoročný iPhone vyjde neskôr než je bežné, sa objavujú posledných pár týždňov. Niektoré zdroje dokonca udávajú, že odklad môže byť až niekoľkomesačný.

Zdroj | EverythingApplePro
Pozrite si

Čo už vieme o Apple iPhone 12?

Na jeseň sme sa podľa dostupných informácií mali dočkať štyroch nových modelov iPhonu – dvoch lacnejších a dvoch high-end iPhonov.

Koronavírus spôsobil pre Apple viacero problémov ako napríklad uzatvorenie Apple Storov a tiež zamedzenie Apple inžinierov cestovať do Číny, aby skompletizovali iPhony, ktoré sa tam vyrábajú.