Reklama
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Interaktívny 85-palcový displej od Samsungu uľahčí aj dištančné vzdelávanie

Interaktívny 85-palcový displej od Samsungu uľahčí aj dištančné vzdelávanie
Zdroj | Samsung
Richard Pliešovský
Interaktívny 85-palcový displej od Samsungu uľahčí aj dištančné vzdelávanie
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Samsung predstavil novú generáciu interaktívneho dotykového displeja, ktorý sa zaradil k dvom menším, 55-palcovým a 65-palcovým, zariadení výrobcu.

Samsung Flip WM85R predstavuje digitálnu tabuľu, ktorá poskytuje pokrokové technológie a 4K UHD obraz. Má vstavanú anotáciu, podporuje zrkadlenie obrazovky a ponúka 20 dotykových bodov umožňujúcich viacerým ľuďom písať, upravovať a kresliť na obrazovku súčasne. To všetko uľahčuje tvorbu a zdieľanie.

Zabudovaný webový prehliadač umožňuje ľahké surfovanie na internete, podporuje kreslenie a maľovanie, či úpravu obrázkov. Dokumenty môžu používatelia otvárať v programoch Microsoft Word, PowerPoint, Excel a Adobe PDF priamo zo vstavaného prehliadača dokumentov.

Zdroj | Samsung

Obrazovka má rozlíšenie 3 840 x 2 160 pixlov pri jase do 350 nitov (220 nitov so sklom) a 6 ms dobou odozvy. Zobrazovací panel pracuje na frekvencii 60 Hz, má kontrastný pomer 4 000:1 pri pozorovacích uhloch 178:178 stupňov.

Samsung Flip WM85R poháňa operačný systém Tizen 5.0 spárovaný s procesorom CA72 Quad (1,7 GHz) 2 MB L2, 8 GB RAM a grafikou Mali G51 MP4 760 MHz.

Pozrite si

Gigantický displej BenQ DuoBoard má priniesť lepšiu produktivitu

Konektivitu zabezpečujú 2x HDMI, 2x USB-A,  2x USB-C, NFC a slot OPS. Zabudovaný reproduktor má výkon 10 W, spotreba zariadenia je 151 W/h, v pohotovostnom režime len 0,5 W/h. Displej má rozmery 1,94 x 1,11 x 0,069 m pri hmotnosti 91,49 kg.

Zdroj | Samsung

„Súčasný hybridný model vzdelávania a podnikania implementovaný v priemysle zvýšil potrebu technologických riešení, ktoré podporujú zapojenie,“ povedal viceprezident pre marketing Mark Quiroz.

Obrovský dotykový displej umožňuje plynulé písanie na displej aj perom na papier a poskytuje rôzne farby, štýly, šírky či režimy. Takáto veľká interaktívna plocha dovolí vytvárať pôsobivé prezentácie, školenia alebo plánovania manažérom, učiteľom, zdravotníkom a ďalším, ktorí využijú jeho veľkú plochu a kreatívne nástroje.

Novinka je teda ideálna na vzdialené vzdelávanie a home-office, za ktoré v súčasnosti „vďačíme“ novému koronavírusu. Cena displeja je 4 600 eur.

Zdroj