Inteligentný vie byť aj tvoj zostatok!

ZDROJ | 365.bank

S inteligenciou sa neradno zahrávať. Veď ak niekomu povieš „ty inteligent“, pravdepodobne sa aj urazí. To však nemusí platiť o zostatku na účte v banke. Ten môže byť naozaj inteligentný. Však sleduj.

Ak si doposiaľ nežil v nejakej jaskyni, pravdepodobne veľmi dobre rozumieš tomu, čo znamená zostatok na tvojom účte. Áno, je to tá suma, ktorú sleduješ pravidelne každých dvadsať minút tých pár dní pred výplatou.

Problém je len v tom, že keď ti nabehne výplata na bežnom účte, vidíš, že tam máš konečne dosť prostriedkov. A čo urobíš ako prvé? Ideš ich predsa minúť, veď ti došla výplata. Tak si konečne môžeš kúpiť ten svoj vysnívaný kabát, telefón, vyraziť s priateľmi večer von a všetko to ostatné, na čo si týždeň pred výplatou ani nepomyslel.

Pozrite siTak čo? Ty už syslíš?

Je to super, lebo už necítiš ten tlak, že si niečo teraz nemôžeš dovoliť. Problém je však v tom, že kým ty si myslíš, že máš akurát dosť peňazí a tvoj účet sa tak dokonca môže aj tváriť, ty si však zabudol na tých pár trvalých príkazov a platieb, ktoré pravidelne platíš.

Samozrejme ťa vtedy nenapadne, že v druhej polovici mesiaca príde účet za telefón, že treba zaplatiť nájom, prípadne, že si ešte sporíš na dovolenku. Ty len vidíš, že teraz máš na účte dosť peňazí. A to je ten problém! Tvoj zostatok nie je inteligentný.

Ak však používaš účet v 365.bank, ktorý samozrejme získaš a používaš úplne zadarmo, budeš mať zostatok, ktorý vyštudoval niekoľko vysokých škôl a aj napriek tomu, že nemá žiadne tituly, môže sa smelo označovať za inteligentný. A navyše ti otvorene a bez okolkov povie, ako na tom si.

Že nechápeš ako? Je to jednoduché, do appky si zadáš termín výplaty (alebo dátum, kedy si budeš na účet pravidelne posielať určitú sumu peňazí) a svoje trvalé príkazy, inkaso alebo sporenie. Appka vždy zohľadní všetky tieto platby v čase a povie ti, koľko peňazí môžeš reálne minúť do ďalšej výplaty. Samozrejme tak, aby ti zostali financie na výdavky, ktoré si si naplánoval.

Ak sa tým budeš riadiť, nestane sa ti, že pred výplatou budeš mať zrazu na účte málo prostriedkov. Navyše ťa aplikácia 365.bank upozorní, ak by si si chcel dopriať niečo, čo by bolo už nad rámec tvojich možností. Veď nezaplatiť nájom kvôli novým reprákom by nebol zrovna big deal.

Práve vďaka inteligentnému zostatku a 365.bank sa ti konečne nestane, že by si pred výplatou rozmýšľal odkiaľ zobrať peniaze na tvoje plánované platby. Jednoduchšie to už byť nemôže.

Komentáre k článku