Intel sa v nových reklamách vysmieva Apple notebookom

ZDROJ | MacRumors

Intel patril dlhé roky medzi hlavných dodávateľov procesorov do počítačov od Apple. Najnovšie sa Intel vo svojich reklamách vysmieva nad ich novými procesormi Apple M1.

Nové počítače Mac vybavené procesormi M1 budú ochudobnené o niektoré funkcie, ktoré nájdeme v bežných počítačoch a práve z absencie týchto funkcii si robí Intel srandu vo svojich nových reklamách.

Príkladom je, že iba PC ponúka režim tabletu, dotykovej obrazovky a podporu pre stylus v jedinom zariadení. Ďalšia reklama sa zameriava na hráčov a tvrdí, že počítače Mac nie sú pre nich vhodné, keďže Windows má väčší katalóg hier než macOS.

Pozrite siKtorý MacBook Pro 13 si kúpiť? S Intelom, alebo s M1?

Súčasťou reklamnej kampane je aj platená spolupráca s YouTuberom Johnom Rettingerom, ktorý vo videu vyzdvihuje Windows notebook so štandardnými USB portami, dotykovým displejom a podporou eGPU pred M1 MacBookom.

Do konca roka 2022 plánuje Apple kompletne prejsť na ich vlastné procesory a úplne sa tak zbaviť závislosti na Inteli. Aj preto tento procesorový gigant nemá takýmito reklamami čo stratiť. Podľa komentárov na Twitteri aj rôznych technologických portáloch si Intel urobil skôr hanbu, kedy agresivnou kampaňou podkopal 15-rokov trvajúcu spoluprácu s Apple.

Zdroj9to5Mac,MacRumors

Komentáre k článku