Intel predstavil svoje najvýkonnejšie Core a Xeon procesory

ZDROJ | Intel

Intel dnes predstavil svoje doposiaľ najvýkonnejšie procesory z rodiny Core i Xeon. Modely Intel Xeon W-3175X a Intel Core i9-9900K budú patriť k tomu najlepšiemu, čo si ešte tento rok budete môcť dopriať. Budúci rok prídu aj výkonnejšie verzie, minimálne pre Intel Core i9.

ZDROJ | Intel

Intel Xeon W-3175X

Najnovší Intel Xeon procesor je určený pre tých najnáročnejších. Má až 28 jadier s taktom do 4,3 GHz. Viac informácií o novinke nie je známych. Nový procesor bude dostupný v decembri. Ani cena zatiaľ nie je známa, no bude to niekoľko tisíc eur.

ZDROJ | Intel

Intel Core i9-9900K

9. generácia Intel Core procesora je stále postavená na 14 nm architektúre. Má 8 jadier a 16 threadov, no je to prvý procesor s taktom 5 GHz (v Turbo Boost), bežne je taktovaný na 3,6 GHz! Viacjadrové modely zo série X by mali pribudnúť časom.

Intel nový procesor označil ako najlepší hráčsky procesor na svete a bodka. Procesor vraj testoval na 18 rôznych hrách a enginoch od najznámejších štúdií a porovnával výsledky s konkurenčnými modelmi. Akými, to už neprezradil.

Nechýba mu ani podpora Solder Tim na pretaktovanie pre tých najnáročnejších. Nový procesor podporuje aj 4 kanály pre DDR4 pamäte a do 68 PCI Express liniek.

Počas tlačovky Intel naživo ukázal hranie a streamovanie dvoch pomerne náročných hier – PUBG a World of Tanks z jedného počítača súčasne.

Intel Core i9 bude dostupný vo všetkých nových hráčskych delách od Aceru, ASUSu, Dellu, HP i Lenova už v najbližších dňoch a ďalších výrobcov o čosi neskôr.

ZDROJ | Intel

S novým procesorom Core i9 deviatej generácie ale prídu na trh aj ďalšie modely Core procesorov nižších tried najnovšej 9. generácie. Na trhu sa objaví 8-jadrový model Core i7-9700K s taktom 3,6, resp. 4,9 GHz a 8 threadmi, ale aj 6-jadrový Intel Core i5-9600K s taktom 3,7, resp. 4,6 GHz a 6 tdreadmi.

Ceny budú začínať na sume 262 dolárov za i5-ťku, 373 dolárov za i7-čku a 488 dolárov za nový Core i9. Ceny sú bez dane. Aké budú u nás nie je zatiaľ známe, no predpokladáme zhruba rovnaké sumy, ale v eurách. Predobjednávky začnú 19. októbra.

ZdrojIntel

Komentáre k článku