Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Intel procesory ôsmej generácie sú tu, prinášajú 40% nárast výkonu notebookov

Intel procesory ôsmej generácie sú tu, prinášajú 40% nárast výkonu notebookov
Zdroj | Intel
Stanislav Vinc
Intel procesory ôsmej generácie sú tu, prinášajú 40% nárast výkonu notebookov
Zdroj | Intel
Zdroj | Intel

Intel dnes predstavil ôsmu generáciu notebookových procesorov Intel Core U. Nová generácia prináša 40-percentný nárast výkonu a dvojnásobný počet jadier v notebookoch.

Do rodiny procesorov Intel Core U dnes pribudli dva procesory i7 a dva procesory i5. Konkrétne ide o modely i7-8650U, i7-8550U, i5-8350U a i5-8250U.

Pozrite si

18-jadrový Intel Core i9 pozná svoju špecifikáciu i cenu

Intel Core i7-8650U bude štandardne bežať na frekvencii 1,9 GHz, pričom maximálne môže dosiahnuť frekvenciu 4,2 GHz. Intel Core i7 8550U beží na frekvencii 1,8 a maximálne zvládne 4,0 GHz. Intel Core i5-8350U beží na frekvencii 1,7 GHz a maximálne na 3,6 GHz a posledný i5-8250U beží na 1,6 GHz a maximálne na 3,4 GHz.

Zdroj | Intel

Ôsma generácia je postavená na predchádzajúcej architektúre Kaby Lake, ktorá využívala 14 nm výrobný proces. Pri tejto generácii použije Intel z počiatku 14 nm výrobný proces a neskôr prinesie procesory postavené na 10 nm výrobnom procese. Intel teda nepostavil ôsmu generáciu na novej architektúre Coffee Lake, ako sa pôvodne očakávalo.

Zdroj | Intel

Vďaka úprave dizajnu siedmej generácie a vylepšenému výrobnému procesu sa Intelu podarilo zrýchliť procesory až o 40%. Všetky nové notebookové procesory z tejto série budú po novom štvor-jadrové s ôsmimi vláknami.

Zdroj | Intel

 

Integrovaná grafika Intel HD sa v tejto generácii bude po novom volať UHD 620. Ponúknuť má dostatok výkonu pre virtuálnu realitu či obsah v 4K rozlíšení. Podľa slov spoločnosti dokážu nové procesory exportovať 4K video za 3 minúty, pričom na procesoroch starých päť rokov by to trvalo až 45 minút.

Pozrite si

AMD Threadripper ide do predaja, má ísť o najvýkonnejší desktop procesor

Notebooky, ktoré budú mať už osadenú ôsmu generáciu Intel procesorov by sa mali na trhu objaviť niekedy v septembri. O desktopových verziách ôsmej generácie zatiaľ Intel nehovorí, no ich predstavenie sa očakáva na jeseň.

Zdroj