Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Instagram sa zbláznil, ak si nezaplatíte, vaše príspevky takmer nikto neuvidí

Instagram sa zbláznil, ak si nezaplatíte, vaše príspevky takmer nikto neuvidí
Zdroj | Karsten Winegeart
Stanislav Vinc
Instagram sa zbláznil, ak si nezaplatíte, vaše príspevky takmer nikto neuvidí
Zdroj | Karsten Winegeart
Zdroj | Karsten Winegeart

Spoločnosť Meta v nedeľu oznámila zámer spustiť novú predplatnú službu s názvom Meta Verified, ktorá má svojim zákazníkom poskytnúť celý rad funkcií naprieč všetkými platformami, vrátane sociálnych sietí Facebook a Instagram.

K príspevku Marka Zuckerberga sa teraz pripojil už aj riaditeľ Instagramu Adam Mosseri, ktorý v krátkom videu na svojej sieti prezradil, aké výhody vlastne budú z predplatného Meta Verified vyplývať na sociálnej sieti Instagram. Odpoveď je pomerne nečakaná a sklamala mnohých.

Mosseri v prvom rade uviedol, že predplatné umožní používateľom starším ako 18 rokov verifikovať si účet pomocou občianskeho preukazu či pasu. Sledovatelia takýchto profilov tak získajú záruku, že za daným profilom stojí reálna osoba, za ktorú sa daný profil vydáva. Kým budete mať takéto predplatné aktívne, bude Instagram dávať aktívne pozor na to, aby vám niekto vašu identitu na Instagrame neodcudzil.

Obsah pokračuje pod reklamou

Profily s predplatným Meta Verified tiež získajú prednostný prístup k podpore, na čom ešte stále nie je nič kontroverzné. Rovnaký benefit ponúka k predplatnému viacero spoločností, vrátane Google, ktorý technickú podporu poskytuje iba používateľom s predplatným Google One. Problém nastáva až ďalej.

Obsah vytvorený používateľmi s predplatným Meta Verified bude mať prednosť pred ostatným obsahom a to ako vo vyhľadávaní, tak v komentároch či na miestach, kde používatelia môžu naraziť na nový obsah od používateľov, ktorých nesledujä (t.j. Explore feed, ale zrejme aj Filmové pásy).

Inými slovami, Instagram si po novom nechá zaplatiť za to, že vaše príspevky pretlačí do popredia. Používatelia, ktorí si predplatné nebudú môcť dovoliť, tak prakticky nebudú mať šancu vybudovať si základňu sledovateľov organicky. Tento krok zároveň spôsobí, že na spomínaných miestach na Instagrame už uvidíte prevažne obsah vytvorený väčšími influencermi a známymi osobnosťami, zatiaľ čo obsah od používateľov bez plateného účtu, ktorých možno aj osobne poznáte, pôjde do úzadia.