IKEA ENEBY – Bluetooth reproduktory od švédskeho giganta

ZDROJ | IKEA

IKEA nie je iba švédsky dizajnér a predajca nábytku, ale venuje sa aj technológiám. Okrem nábytku s bezdrôtovými nabíjačkami či využitiu rozšírenej reality sa najnovšie venuje aj bezdrôtovým reproduktorom. Privítajte nový prírastok do rodiny IKEA – ENEBY.

Nedávno sa na internete objavilo video, ktoré ukazuje využitie rozšírenej reality pri skladaní nábytku IKEA. Najnovšie sa tento švédsky gigant rozhodol obohatiť aj trh s audio produktami.

IKEA predstavila reproduktory ENEBY, ktoré sa môžu pochváliť minimalistickým dizajnom v štýle nábytkárskeho giganta. Na membránovej časti nájdete iba koliesko na ovládanie hlasitosti.

Na výber máte z dvoch rozmerov – 8 x 8 palcov a 12 x 12 palcov a dvoch farebných spracovaní – čierna a šedá. Reproduktory sú potiahnuté látkovou membránou a nebyť hranatého tvaru, pripomínali by reproduktory od Google či Bang & Olufsen.

ZDROJ | IKEA

Pozrite siIKEA predstavila nový premakaný IKEA katalóg 2017

IKEA samozrejme myslela aj na uskladnenie a preto sú rozmery reproduktorov ENEBY prispôsobené aj ich skrinkám KALLAX.

Reproduktory IKEA ENEBY si viete umiestniť do poličky, ale aj na stenu či ich prenášať. Menší reproduktor disponuje držadlom na prenášanie.

Do menšieho modelu tiež viete vložiť battery pack, čím mu dodáte energiu na 10-hodinové prehrávanie. Čo sa týka Bluetooth prehrávania, s IKEA ENEBY môžete spárovať až 8 zariadení súčasne.

IKEA žiaľ viac špecifikácií o reproduktoroch neprezradila, no veríme, že výkonovo budú stačiť na strednú miestnosť. Otázkou ostáva aj kvalita basového zvuku.

ZDROJ | IKEA

Pozrite siIKEA sa pripomína so svojim nábytkom pre bezdrôtové nabíjanie

Okrem bezdrôtového Bluetooth prehrávania je samozrejmosťou aj 3,5 mm jack na prehrávanie cez kábel. Reproduktory by mali byť dostupné v priebehu apríla v USA a Veľkej Británii.

Dostupnosť na Slovensku je zatiaľ otázna. Cena začína na 49 dolároch za 8″ reproduktor, 89 dolárov za 12″ a za battery pack zaplatíte 20 dolárov. Za stojan pre reproduktory ENEBY zaplatíte 10 dolárov.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojIKEA

Komentáre k článku