IFA 2015 | Philips má hodinky, notifikácie vám však nezobrazia

Spoločnosť Philips okrem množstva noviniek v audio a video sfére predstavila počas výstavy IFA 2015 aj nové produkty pre zdravie. Patrí sem celá séria nositeľných zariadení pre fitness a zdravie. Asi najzaujímavejším produktom sú hodinky Philips Health Watch, ktoré sú schopné sledovania rôznych životných funkcií. Patrí sem napríklad srdcová frekvencia, denná aktivita a samozrejme aj to, ako dobre spíte.

Philips Health

Pozrite siIFA 2015 | Philips AmbiLux – namiesto LEDiek rovno 9 projektorov na zadku

Hodinky je možné pripojiť k aplikácii HealthSuite, kde môžete samozrejme sledovať svoje hodnoty v dlhšom časovom rámci, ako aj dostávať rôzne tipy pre zdravší životný štýl, vďaka na mieru poskytovanému programu.

V hodinkách sa nachádza optický senzor srdcového tepu, ako aj akcelerometer, ktoré spoločne kontinuálne merajú všetky potrebné údaje. Podľa Philipsu ich hodinky dokážu jednotlivé údaje merať s lekárskou presnosťou.

Všetky údaje, ktoré hodinky zaznamenajú sa synchronizujú s cloudovou službou HealthSuite, ktorá môže v budúcnosti prepojiť používateľov priamo s doktormi. Samozrejme pre službu je k dispozícii aj samostatná aplikácia pre smartfóny.

Philips Health

Philips Health

Pozrite siIFA 2015 | Philips 65PUS9600 má Ultra HD, OS Android a svieti ako žiadny iný

Okrem hodiniek však Philips predstavil aj niekoľko ďalších pripojených zariadení, ktoré slúžia k zlepšeniu vášho zdravotného štýlu. Patrí sme napríklad dvojica tlakomerov pre umiestnenie na zápästie, alebo rameno, inteligentný teplomer, alebo váha, ktorá vám okrem hmotnosti povie aj percento telesného tuku, alebo BMI.

Philips Health

Philips Health

Nové zariadenia Philipsu sa do predaja dostanú už v priebehu októbra v Nemecku. Na iné trhy ich plánuje spoločnosť priniesť na začiatku roku 2016.

IFA 2015

Za pozvanie a hradenie nákladov spojených s cestou na výstavu IFA 2015 ďakujeme spoločnostiam Huawei a Samsung.

Foto: Philips, TECHBOX

Komentáre k článku